Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Titul 1. vicemistr České republiky Svazu učitelů tance 2013 patří tanečnímu páru z Jaroměře

Titul 1. vicemistr České republiky Svazu učitelů tance 2013 patří tanečnímu páru z Jaroměře

tanec

Taneční pár Filip Chmel a Petra Filounková z oddílu TAK Dance Jaroměř získal minulou středu titul 1. vicemistr České republiky Svazu učitelů tance 2013 v juniorské kategorii latinsko - amerických tanců. Mistrovství ČR se konalo v kongresovém centru AFI Palace v Pardubicích a startovaly zde i další taneční páry z jaroměřského oddílu.

Filip Chmel a Petra Filounková je v juniorské kategorii latinsko - amerických tanců průběžně vedoucí pár celorepublikového žebříčku, ve kterém je bezmála 80 párů. "Filip s Petrou postupovali do dalších kol, až se konečně probojovali do finále, kde se již utkalo šest nejlepších párů sezóny. Ve vysokém tempu a skvělými výkony se náš taneční pár umístil na stříbrné příčce a získali tedy titul. Bylo to pro nás asi vyvrcholení dosavadního fungování našeho klubu," komentoval umístění svých svěřenců trenér TAK Dance Jaroměř Tomáš Chmel.

Další pár z Jaroměře, Jakub Hájek a Tereza Němcová, postoupil mezi třicítku nejlepších a obsadil 27. místo.

Na začátku soutěže měl jaroměřský TAK Dance zastoupení v dětské kategorii. Do Pardubic se sjela celá česká špička ve všech kategoriích, a tak byla tato soutěž přesným srovnání jaroměřských tanečních párů se zbytkem republiky. Nejlépe se umístili František Koláčný s Amélií Cejnarovou, kteří postoupili do semifinále, kde obsadili 9. místo. Prvním nepostupujícím do semifinále se na 11. místě umístil pár Jiří Lhotský -  Michaela Zvolánková. Hned za ním na 12. místě se umístil třetí pár Matěj Chmel - Kristýna Mrázová.

"Soutěž juniorů začala standardní částí, kde jsme mohli spíše překvapit, než předpokládat umístění v první desítce, a tak 13. - 14. místo Filipa Chmela a Petry Filounkové přesně odpovídalo vysoké kvalitě přední špičky. 25. místo patřilo Jakubu Hájkovi a Tereze Němcové. V poslední kategorii juniorů kombinaci se Filip a Petra umístili na skvělém 4. místě, když se opět probojovali do finále a s vypětím všech sil odtancovali vše skvělým výkonem za bouřlivého povzbuzování celého kongresového centra. Byl to vrchol celého mistrovství a možná i vrchol celého ročníku 2012/2013. Za předvedené výkony párům gratulujeme a obzvláště pak gratulujeme Filipovi s Petrou k zisku titulu, který mohou používat zase až do příštího mistrovství České republiky," zhodnotil úspěch tanečníků z Jaroměře Tomáš Chmel, který se na vedení oddílu podílí se svojí ženou Kateřinou.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře