Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Téma letošního ročníku výtvarné soutěže NAŠE Galerie pro občany Náchodska zní: C'est la vie

Téma letošního ročníku výtvarné soutěže NAŠE Galerie pro občany Náchodska zní: C'est la vie

seznam článků
Téma letošního ročníku výtvarné soutěže NAŠE Galerie pro občany Náchodska zní: C'est la vie
Strana 2
Všechny strany
nasegalerie1Galerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila již 7. ročník výtvarné soutěže NAŠE Galerie pro občany Náchodska. Téma letošního ročníku zní C'est la vie – To je život.

Vyhlášené téma by mělo vést účastníky soutěže k myšlence, jaký je vlastně náš život. Nezapomenout na to, že život je hra, kterou hrajeme sami se sebou, úžasná, jedinečná, plná překvapení, starostí i radostí, ale hlavně poznání. Celý život by měl být příběh o dospělých dětech, které si nikdy nezapomněly hrát. Narodili jsme se, abychom se učili a poznávali, užívali si maličkostí a nezapomínali na krásy každého okamžiku. Pohrajte si na chvíli s myšlenkou, že ležíte v trávě, posloucháte bzukot hmyzu a zpěv ptáků a sledujte plující mraky, zapomeňte na starosti všedního dne. Myslete jen na příjemné! Je tolik krás kolem nás, které přehlížíme, protože na ně „prostě nemáme čas", ale zároveň nám život protéká mezi prsty.

Soutěž bude již tradičně probíhat ve čtyřech věkových kategoriích – děti (do 6 let), děti (7–14 let), mládež (15–18 let), dospělí. Vzhledem k nižší účasti mládeže v kategorii 16–18 let jsme se rozhodli posunout tuto věkovou kategorii již od 15 let. Svá díla mohou přihlásit jednotlivci, ne kolektivy. Vyhodnocení prací bude probíhat podle výtvarných oborů: kresba, malba, grafika (klasická i počítačová), fotografie (klasická i digitální), plastika, objekt. Z každého oboru v každé věkové kategorii se bude porota snažit vybrat tři nejlepší práce.

Vzhledem k velké účasti soutěžících let minulých dochází v porovnání s loňským rokem k lehkému posunu termínů. Odevzdání soutěžních prací proběhne od 3. prosince do 16. prosince 2012. Uzávěrka soutěže je stanovena na 16. prosince 2012. Své práce můžete osobně doručit na pokladnu náchodské galerie osobně nebo je můžete zaslat na adresu galerie (Smiřických 272, 547 01 Náchod). Podrobné podmínky soutěže najdou zájemci na plakátech na výlepových plochách, na stránkách galerie (www.gvun.cz), na stránkách města Náchoda (www.mestonachod.cz ), v Cestovním a informačním centru v Náchodě na Kamenici nebo v Městské knihovně v Náchodě.

Odborná porota zasedne 17. prosince 2012 a pokusí se vybrat v každé věkové kategorii v soutěžním oboru tři nejlepší díla. Porota bude zejména přihlížet k dostatečnému tématickému obsahu výtvarných děl. Z nich pak bude vybrán jeden absolutní vítěz soutěže, kterému bude nabídnuta účast na 30. ročníku Náchodského výtvarného podzimu v roce 2013.

Oficiální vyhlášení výsledků soutěže, včetně předání cen, se bude konat v rámci vernisáže výstavy vybraných soutěžních prací 25. ledna 2013 v 17 hodin.

Ocenění obdrží zajímavé ceny (výtvarné potřeby, případně publikace o umění). K celému projektu bude vydána doprovodná tiskovina s několika reprodukcemi oceněných soutěžních prací, seznamem zúčastněných autorů a krátkým doprovodným textem. Přeji Vám hodně zdařilých a nápaditých výtvarných prací.

Přihláška do soutěže.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře