Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Taneční soutěž Hvězda Orientu zazáří o víkendu již potřetí

Taneční soutěž Hvězda Orientu zazáří o víkendu již potřetí

seznam článků
Taneční soutěž Hvězda Orientu zazáří o víkendu již potřetí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

hvezdaHvězda Orientu je název soutěže a titul, o který se budou ucházet orientální tanečnice v různých kategoriích. Už 3. ročník soutěžní přehlídky pořádá Středisko volného času Déčko Náchod a Taneční škola Sahar. Soutěž se uskuteční 15. a 16. února 2014 a je určena pro jednotlivce (sóla v různých kategoriích), dua, tria i taneční skupiny.

Hlavní soutěž je otevřena všem zájemkyním - amatérským tanečnicím, které se věnují orientálnímu tanci alespoň jeden rok. Hlavním cílem je ukázat, že orientálnímu tanci se mohou věnovat děti, mládež a dospělí, zkrátka ženy všech generací, matky, dcery i vnučky (a to i společně).

Sólová kategorie "profi" je navíc určena pro lektorky a tanečnice, které se již za amatérky považovat nedají. Samostatné kategorie budou také orient fusion, fantasy a folklór. Přihlášeno je ke dni uzávěrky 160 soutěžních vystoupení, 28 tanečních skupin, 79 sólistek a 12 dalších uskupení.

Soutěžící jsou z celé České republiky – např. Plzeň, Karlovy Vary, České Budějovice, Vyškov, Praha, ale i ze Slovenska. Nejmladší sólová soutěžící má čtyři roky, nejstarší 64 let. Novinkou letošního ročníku je Videosoutěž skupin, která probíhá na internetu, kde mezinárodní porota vybírá vítěze na základě shlédnutí záznamu z vystoupení. Soutěžních videí je 20 a jsou k vidění na www.hvezda-orientu.wz.cz .

Profesionální porota je složena z odborníků, hodnotit taneční výkony budou např. tanečnice a lektorky Zagharee, Karolína Irisová, Sheyla, Tina Ahmed, Alisea, Samirah, Halka Tytykalová a loňská vítězka profi kategorie Pavlína Skalská nebo hudebník Marwan Alsoulaiman ze skupiny Ziriab.

Diváci se mohou přijít podívat v průběhu celého víkendu. Dopolední program zahajuje v 10 hodin, odpolední ve 13 hodin. Pro diváky jsou asi nejvíc atraktivní nové kategorie profi, fusion, fantasy a folklór, je pro ně také připravena divácká soutěž, občerstvení a doplňkový program.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře