Pátek 26.duben 2024

Jste zde: Kultura Ostatní kultura Taneční škola TAK Dance Jaroměř se v poslední době prezentuje úspěchy na řadě soutěží

dance1

Taneční škola TAK Dance Jaroměř pravidelně vysílá své zástupce na celou řadu tanečních soutěží, které se pořádají v Královéhradeckém kraji, ale i mimo něj. Že nejde jen o účast, ale o boje o medailové pozice dokazuje řada cenných umístění jaroměřských tanečníků.

Novoroční cena TŠ Krok v Hradci Králové

V novém Adalbertinu na Velkém náměstí v Hradci Králové se 19. ledna konala Novoroční cena Taneční školy Krok. "Pro nás to byla výzva, jelikož to bylo poprvé, co jsme mohli porovnat kvality našeho páru s úplně jinými kluby a páry z celé České republiky," komentoval účast jaroměřského páru trenér Tomáš Chmel.

Filip Chmel a Petra Filounková z TAK Dance Jaroměř se účastnili dvou kategorií. V kategorii Junioři 1 kombinace 12-13 let obsadili Filip s Petrou 2. místo a stejný úspěch zopakovali i v kategorii Junioři 2 kombinace 14-15 let. "Ve velké konkurenci kvalitních a zkušených párů je dvojité stříbro skvělé umístění a úspěch tohoto páru," řekl Tomáš Chmel.

O Kryštofa a Kryštůfka 2013 v Rychnově nad Kněžnou

Na taneční soutěž TAK Dance Jaroměř nominoval 26. ledna sedm tanečních párů reprezentující jaroměřský tanec. Soutěž začala od kategorie Z1 pro začínající páry do 9 let včetně, páry které začaly tančit v roce 2011. V této kategorii jaroměřské páry obsadily všechny tři první příčky v následujícím pořadí: 1. místo Matěj Chmel - Kristýnka Mrázová, 2. místo František Koláčný - Amélie Cejnarová a 3. místo Jiří Lhotský - Aneta Hejzlarová. Až na dalších pozicích byly páry z TK Solanc Rychnov nad Kněžnou, Letohradu a Rtyně.  Hned další kategorie byla vyhlášena D1, což jsou děti do 9 let včetně. Zde se opakovala situace ze začínající kategorie a pořadí párů se neměnilo a jaroměřští tanečníci opět ovládli stupně vítězů ve stejném pořadí.

"Velký úspěch pro páry na jejich první soutěži jsme zaznamenali i v kategorii D2 - děti do 11 let včetně. 2. místo obsadil Matýsek s Kristýnkou a 3. místo obsadil Fanoušek s Amélkou. Vítězem se stal pár z tanečního klubu ve Rtyni v Podkrkonoší," komentoval záplavu úspěchů Tomáš Chmel.

V kategoriích starší Z2 (začínající páry od roku 2011) - do 13 let včetně soutěžili další tři zástupci TAK Dance. I z této soutěže do Jaroměře putuje celá sada medailí. 1. místo obsadili Jakub Hájek - Tereza Němcová, 2. místo Oldřich Boháč - Ladislava Třasáková a 3. místo Vilém Frynta - Lenka Mesteková. "V následující kategorii J1 - párů do 13 let včetně, zvítězil pár Kuba Hájek s Terkou Němcovou, hned za nimi je těsně na 2. místě následoval pár Olda Boháč a Laďka Třasáková. Na 3. místě se umístil pár z tanečního klubu Tanc klub Hany Flekrové z Holic. A přesně ve stejném pořadí skončila i soutěž kategorie J2 - párů do 15 let včetně," uvedl Tomáš Chmel.

V kategorii dospělých - standardní tance tančil pár Jakub Šrámek - Daniela Zemánková, který se dal dohromady před čtyřmi měsíci. V konečném vyhodnocení tento pár obsadil 5. příčku.

"Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat za vzornou reprezentaci párů našeho mladého klubu a popřát všem zúčastněným párům mnoho dalších tanečních úspěchů. Máme se od čeho odrazit a tak na tom budeme dále pracovat a pevně věřím, že se nám to společně podaří," komentoval soutěž spokojený trenér Tomáš Chmel, který své svěřence vede společně se svojí ženou Kateřinou.

Chvaletické Éčko

Hned následující den se pár Filip Chmel a Petra Filounková účastnil soutěže vypsané SUT ČR Hobby Dance ve Chvaleticích. Pár tančil ve své kategorii Junior Hobby Dance kombinace, standardní tance a latinskoamerické tance. V kombinaci obsadil tento pár 8. příčku a jejich úspěch teprve přichází s další kategorií. Ve standardních tancích se pár poprvé probojoval až do konečných finálových bojů mezi Juniory, kde obsadil konečné 4. místo.

"A pak na řadu přišla kategorie Junior - latinskoamerické tance. To je kategorie, kde Filip s Petrou zaznamenali prozatím nejvíce finálových umístění a hlavně jen stříbrných pozic. Ne jinak tomu bylo i na této soutěži organizované paní Pavelkovou, členkou prezídia SUT ČR. Další v pořadí, již sedmá druhá příčka na soutěžích SUT je pravděpodobně pro tento pár osudná. I přes to je to v konkurenci 24 párů z celé republiky opravdu pořádná dávka úspěchu, když si vezme, že tento pár spolu tančí od října 2011, svoji první soutěž absolvovali v říjnu 2012 a toto byla jejich v pořadí teprve osmá taneční soutěž. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších finálových umístění. Průběžné 3. místo v žebříčku latinskoamerických tanců v kategorii Juniorů Hobby Dance ČR z celkových 64 párů nám dává mnoho nadějí do květnového mistrovství ČR," řekl Tomáš Chmel.