Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Taneční pár z Jaroměře postoupil na 1. místo celorepublikového žebříčku

Taneční pár z Jaroměře postoupil na 1. místo celorepublikového žebříčku

takdance

Taneční pár oddílu TAK Dance Jaroměř Filip Chmel a Petra Filounková po soutěži O cenu Rumcajse, Manky a Cipíska v Jičíně postoupil na průběžné 1. místo ranklistu SUT Junioři LAT (celorepublikový žebříček Svazu učitelů tance ČR všech juniorských tanečních párů v latinskoamerických tancích) z celkových 75-ti párů.

V latinskoamerické části kategorie Mládež se v Jičíně opět prosadil pár Filip Chmel s Petrou Filounkovou, který tuto kategorii vyhrál a připsal si tak své na konto již třetí zlatou příčku v latině. Jakub Hájek a Tereza Němcová z Jaroměře také zaznamenali zlepšení, když se umístili na 7. místě v semifinále. Ve standartní části se již projevila značná únava po absolvování všech předchozích kol. Ani jeden jaroměřský pár nepostoupil do finále a obsadili 6. a 7. místo.

V jičínském kulturním domě se ale nejprve tančila kategorie Junioři standardní tance. Zde se jaroměřští umístili před branami finále. Pár Chmel – Filounková obsadil 9. místo a Hájek – Němcová 13. místo. "Úspěšnější kategorií byla Junioři latinskoamerické tance. Zde si Filip a Petra pohlídali finálovou účast a skončili těsně druzí a Jakub s Terezou postoupili do semifinále a vytancovali si 12. příčku," komentoval umístění svých svěřenců trenér TAK Dance Jaroměř Tomáš Chmel.

Jako další byla na pořadu kategorie Děti 2 kombinace. "František Koláčný a Amélka Cejnarová se na své první soutěži Svazu učitelů tance probojovali až do finálových bojů a obsadili krásné 6. místo. Matěj Chmel a Kristýnka Mrázová skončili ještě před finále na 9. příčce," uvedl Tomáš Chmel a dodal: "Skvělá je právě skutečnost, že se náš soutěžní tým rozrostl o další pár Františka a Amélii a to rovnou s finálovou účastí. Ještě před Mistrovstvím republiky na začátku května budou páry z Jaroměře tančit na Mistrovství ČR v české polce v Hlinsku a na soutěžích v Mimoni, Smiřicích a Kutné Hoře."

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře