Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Taneční pár Chmel - Filounková z Jaroměře zvítězil ve dvou kategoriích latinskoamerických tanců na soutěži v České Lípě

Taneční pár Chmel - Filounková z Jaroměře zvítězil ve dvou kategoriích latinskoamerických tanců na soutěži v České Lípě

seznam článků
Taneční pár Chmel - Filounková z Jaroměře zvítězil ve dvou kategoriích latinskoamerických tanců na soutěži v České Lípě
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

chmTNa soutěži Zimní cena Taneční školy Duha v České Lípě před čtrnácti dny zvítězil dětský taneční pár Filip Chmel - Petra Filounková v latinskoamerických tancích (LAT) v kategorii Junioři i v kategorii Mládež. Pár, který reprezentuje Taneční školu TAK Dance Jaroměř, stoupá v celorepublikovém žebříčku a v kategorii Junioři LAT jsou již na druhém místě.

Na soutěž, kterou pořádala Taneční škola Duha z České Lípy a Svaz učitelů tance České republiky, jely z Jaroměře tři taneční páry. Filip Chmel – Petra Filounková a Jakub Hájek – Tereza Němcová se účastnili soutěže Hobby Dance Junior (12 - 15 let) Standardní tance (STT) a Latinskoamerické tance (LAT) a Hobby Dance Mládež (16 - 20 let) STT a LAT. Dětský pár Matěj Chmel - Kristýna Mrázová reprezentoval Jaroměř v kategorii Hobby Dance Děti 2 (10 - 12 let) kombinace. V této kategorii se probojovali až do konečného finále a umístili se na 6. místě.

"V kategorii Junioři STT se Jakub s Terezou probojovali až do semifinále a obsadili 10. místo. Filip s Petrou si připsali postup do finále a ukořistili bronzové medaile," jmenoval výsledky svých svěřenců trenér Tomáš Chmel, který taneční školu v Jaroměři vede společně se svojí ženou Kateřinou.

V kategorii Junioři LAT pár Filip Chmel – Petra Filounková přesvědčil svým výkonem porotu natolik, že ve finálovém známkovém hodnocení jim nadělila kromě jedné dvojky samé jedničky (známkuje se jako ve škole, každý tanec zvlášť a porotce nesmí dát ve finále stejnou známku dvakrát) a suveréním výkonem start - cíl ovládl tento pár zlatý stupeň vítězů. Pár Hájek - Němcová skončil v této kategorii na 14. místě.

V další vypsané kategorii Mládež STT se Hájek s Němcovou opět probojovali do semifinále a obhájili 10. příčku, dvojice Chmel F. - Filounková skončili na 5. místě ve finále.

V soutěži Mládež LAT Jakub Hájek – Tereza Němcová slavili další postup do semifinále a 8. místo. U páru Filip Chmel – Petra Filounková se opakovala situace z Juniorů, kde pár opět způsobem start - cíl vyhrál.

"Ozdobou celé soutěže byla účast Terezy Bufkové z pořadu Stardance v porotě. Za oba trenéry musím konstatovat, že přesně to je ta chvíle, kdy se trenér může radovat. Jsme ještě mladý klub tance, ale potvrdilo nám to, že práce, kterou jsme s páry udělali, je tou správnou cestou. Všem párům moc gratulujeme, ale tímto úspěchem to nekončí, ba naopak. Nyní máme velký závazek obhájit porotou projevenou důvěru na další soutěži v Jičíně," komentoval úspěchy tanečních párů Tomáš Chmel.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře