Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura SWING připravil novou kulturní sezónu

SWING připravil novou kulturní sezónu

seznam článků
SWING připravil novou kulturní sezónu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

sw1Časopis Náchodský SWING v říjnu už tradičně představuje nový ročník vlastní kulturní sezóny Náchodský SWING uvádí. Jejím cílem je nabídnout Náchodsku výjimečné kulturní zážitky, což se evidentně daří.

Vidíme to nejen na vzrůstající návštěvnosti, která nás nesmírně těší a vážíme si jí, ale také na spokojených reakcích diváků a posluchačů. I letošní sezónu jsme se snažili pečlivě poskládat v mozaiku, která by ve tvářích návštěvníků dokázala vyčarovat smích, slzy, nadšení, radost, údiv i štěstí. Věříme, že si z ní vybere každý z vás. Představujeme vám kulturní sezónu Náchodský SWING uvádí 2014/2015.

Už tradičně vám nabídneme celkem šest akcí. Tentokrát jsme vybrali pět divadelních představení a jeden koncert, který celou sezónu završí. Už v listopadu můžete vidět inscenaci s Karlem Rodenem a Janou Krausovou Otevřené manželství. Herecké obsazení i název hry jsou všeříkající, třešničkou na pověstném dortu je pak autor textu, kterým není nikdo "menší" než nositel Nobelovy ceny za literaturu Dario Fo. Otevřené manželství uvedeme v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci 14. listopadu.

Na leden jsme pro vás připravili skutečnou lahůdku, a to cenami ověnčenou, originální a dovolíme si napsat, že už kultovní La Putyku. Žánr nový cirkus poznáte s profesionálním souborem Cirk La Putyka, který překračuje hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Představení s vlastní specifickou poetikou a neuvěřitelnými výkony, které doprovází živá hudba, je nezapomenutelným zážitkem. Cirk La Putyka si v lednu v náchodském Beránku rozhodně nenechte ujít!

Třetí představení má podtitul Legendární vševědoucí levicová prodavačka se vrací ve vizionářské komedii! a uvidíte v něm bardy české improvizace Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera. Žhavá novinka (hra měla premiéru 23. září 2014) v současnosti nejhranějšího českého dramatika Petra Kolečka a mnohonásobného laureáta Ceny Alfréda Radoka za dramatickou tvorbu, režiséra Davida Drábka nazvaná Žena za pultem 2: Pult osobnosti láká nejen na svérázné postavy obou pohlaví, které umí v našich končinách zahrát nejlépe právě komediální dvojice Lábus-Kaiser, ale také na vyřizování účtů s komunistickou minulostí. Jiří Lábus a Oldřich Kaiser budou k vidění v únoru v Městském divadle v Náchodě.

Mikulášovy prázdniny jsou volným pokračováním inscenace Divadelního spolku Kašpar Mikulášovy patálie, kterou jsme s velkým úspěchem uvedli v minulé kulturní sezóně. Zdramatizované příběhy z legendárních knih René Goscinnyho pobaví děti situační komikou a dospělé diváky okouzlí bezelstností dětské logiky. V každém případě parta nezbedů kolem malého Mikuláše v podání Matouše Rumla pobaví všechny generace. Skvělou komedii pro celou rodinu uvedeme 22. května v červenokosteleckém divadle.

Inscenaci pražského Divadla Ungelt Deštivé dny snad není ani třeba představovat. Hlavní protagonisté Richard Krajčo a David Švehlík za své role policistů-pochůzkářů z chicagského předměstí sklízejí ovace všude, kam s americkou gangsterkou přijedou, a užívají si "standing ovation". Cena Thálie 2012 pro Krajča a širší nominace pro Švehlíka tuto skutečnost jen potvrzují. David Švehlík a Richard Krajčo vás o svém herectví přesvědčí v červnu v Červeném Kostelci.

V pořadí šestou kulturní sezónu zakončíme tradičně na zámku rodiny Bartoň Dobenín v Novém Městě nad Metují koncertem vokálního sextetu Skety. Mladí jazzoví profesionálové vám dokáží, že i a capella (tedy bez kapely) lze vytvořit plnohodnotný repertoár a nabídnout zážitek nejen pro vaše uši. Milovníky jazzu potěšíme 27. června v sále novoměstského zámku.

Termíny všech akcí budou upřesněny v listopadovém vydání časopisu Náchodský SWING. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji na www.kupvstupenku.cz a na našich kontaktních místech. Při platbě kartou nebo převodem si můžete vstupenku vytisknout v teple domova a novinkou je možnost nechat si vstupenku zaslat na chytrý mobilní telefon prostřednictvím aplikace Cool Ticket.

Fotografie: archivy jednotlivých souborů, zdroj www.nachodskyswing.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře