Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Soutěžní přehlídka orientálního tance Hvězda Orientu se konala už pošesté

Soutěžní přehlídka orientálního tance Hvězda Orientu se konala už pošesté

seznam článků
Soutěžní přehlídka orientálního tance Hvězda Orientu se konala už pošesté
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

16903526 10155053677913390 7569001720311232972 oO víkendu 18. - 19. února 2017 se ve Středisku volného času Déčko Náchod konala již pošesté soutěžní přehlídka orientálního tance Hvězda Orientu. Za celý víkend hostilo Déčko na tři stovky orientálních tanečnic z České a Slovenské republiky, ale také z Polska. Tanečnice všech generací přijely bojovat o titul "Hvězdy Orientu" v deseti různých kategoriích.

Bylo zde k vidění na 180 tanečních vystoupení, jejichž kvalitu zhodnotila odborná porota složená z nejznámějších orientálních tanečnic a lektorek - např. Sheyla, Karolína Idrisová, Badryah, Alisea, Danica Intisat Kodčíková, Shareefa, bollywoodská tanečnice Melanie Krchová, a také host ze zahraničí, polská tanečnice Anna Mendak Czekaj.

KATEGORIE DĚTI A MLÁDEŽ

V kategorii tanečnic od 5 do 18 let bylo možné shlédnout 96 soutěžních vystoupení, se kterými soutěžilo 51 sólistek a 21 tanečních skupin, celkem asi 130 začínajících tanečnic z celé ČR, ale také ze Slovenska.

V soutěži sólistek zvítězily Vanesa Voleská z Prahy (kategorie do 7 let včetně), její sestra Leona Voleská (kategorie 8 – 10 let), Anna Cimbotová z Rýmařova (kategorie 15 – 18 let) a o zlato v kategorii 11 – 14 let se podělily Nikola Zhangová (Praha) a Tereza Baladová (Pardubice). Dětská vítězka Nikola Zhangová z Prahy v sólové kategorii fusion, kde se mohou další taneční styly s orientálním tancem propojit, získala zlato za paví tanec (orientální a čínský tanec). V kategorii folklór vybojovala zlato Veronika Prokopová z Trutnova s ukázkou shaabi.

V kategorii skupin se umístily na prvních místech skupiny Naila z Trutnova (kategorie do 8 let), Habibi Vyškov (kategorie do 12 let) a Belly Habibi Praha (kategorie 12 a více let). První ceny v kategorii dua a tria si odvezly trio Habibi Vyškov (kategorie do 12 let) a duo Aysun Olomouc (kategorie nad 13 let).

KATEGORIE DOSPĚLÝCH

Neděle byla určena tanečnicím nad 18 let a bylo možno shlédnout 76 soutěžních vystoupení, která zatančilo 40 sólistek a 14 skupin z celé ČR, SR, ale také z Polska, celkově asi 180 soutěžících.

Na nejvyšších pozicích v sólových kategoriích se umístily tanečnice – Klára Šlechtová z Prahy (kategorie 18 – 25 let), Veronika Spisarová (kategorie 26 – 35 let), Jitka Synková z Vyškova (kategorie 36 – 50 let) a v kategorii nejvyšší (nad 50 let) se o první příčku zasloužila Lenka Macková z Jaroměře. V kategorii sólistek - kurzistek, která je určena pro ženy a dívky, které nemají mnoho tanečních zkušeností, zabodovala Veronika Seidlerová z Ostravy. Dvoukolové klání profesionálních tanečnic, které měly zatančit nejen klasický styl raks sharki, ale také autentický folklór, vyhrála Pavla Kostková z Jirkova.

Samostatnou kategorii fusion ovládla tanečnice se dvěma závoji Jana Mrázová z Prahy, v kategorii folklor nejlepší beledi předvedla tanečnice Agnieszka Knapczyk (Tychy, PL). Letošní novinkou pak byla samostatná kategorie bollywood, kde získala zlato Tereza Baladová z Pardubic.

Nejlepší skupinovou choreografii předvedla v kategorii semiprofi skupina Aisha (Liberec) a v kategorii kurzistek skupina Farabell (Znojmo). Jako nejlépe sehrané trio byly vybrány Tabitha Tribal (Brno). V kategorii rodin společně soutěží matky, dcery, babičky, tety apod. na jednom parketu, a tentokrát zvítězilo duo Aiten Olomouc (Petra a Péťa Čechovy).

"SVČ Déčko Náchod pořádalo celou přehlídku ve spolupráci s tanečnicí a lektorkou Sahar. Děkujeme tímto Sahar Daně Minaříkové za každoroční spolupráci. Všem divákům i soutěžícím děkujeme za účast a doufám, že si odnesly mnoho inspiraci a motivace pro své další tancování," řekla Tereza Išová ze SVČ Déčko Náchod.

Foto Martin Hurdálek

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře