Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Snímek o Kuksu dostal ocenění na festivalu turistických filmů

Snímek o Kuksu dostal ocenění na festivalu turistických filmů

kuks

Propagační spot Zkus Kuks získal cenu Prix Jury na 19. národním festivalu turistických filmů Tour Region Film 2012 v Karlových Varech. Snímek vytvořila společnost Revitalizace Kuks o.p.s. ve spolupráci se studiem Twin Star Film v čele s režisérem Stevem Lichtagem na podporu propagace atraktivit regionu Kuks.

Snímek soutěžil v konkurenci 135 filmů a spotů a 68 multimediálních prezentací. Z Královéhradeckého kraje zaujal porotu také krátkometrážní film O lese a vodě Správy Krkonošského národního parku a spot Navštivte Broumovsko Agentury pro rozvoj Broumovska, které byly také oceněny cenou poroty.

Posláním festivalu je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu a zároveň napomáhají k širokému mezinárodnímu uplatnění těchto snímků. "Porota neměla vůbec snadné rozhodování. Kvalita přihlášených snímku, včetně těch českých, byla velmi vysoká. Po několika letech se produkce všech regionů v republice dostala na standardní západoevropskou úroveň," ocenil profesionalitu všech přihlášených předseda poroty Jiří Mikeš.

"Jsem velmi rád, že byla oceněna kvalitní práce jak celého týmu společnosti, tak lidí, kteří se na snímku podíleli. Netradiční pohled režiséra přispěl k atraktivnosti celého snímku," řekl Jiří Skalický, ředitel společnosti Revitalizace Kuks o.p.s.

Spot o Kuksu vznikl v rámci projektu Kuks Braunův kraj, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře