Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Skupiny U2 a Chemical Brothers, balet a opera se v březnu objeví na plátně náchodského kina

Skupiny U2 a Chemical Brothers, balet a opera se v březnu objeví na plátně náchodského kina

utu

Záznamy koncertů skupin U2 a Chemical Brothers, přímý přenos baletu z Moskvy a záznam opery Carmen z New Yorku mohou v březnu netradičně vidět diváci náchodského kina Vesmír.

KORZÁR

V neděli 11. března v 15:45 hodin začíná satelitní přímý přenos baletního představení Korzár v podání Bolšovo baletu v Moskvě ve znovuotevřené budově Bolšovo těatru. Romantický dobrodružný příběh z exotického prostředí o lásce otrokyně Medory a piráta Konráda, který ji unese pašovi a zachrání na své lodi. Balet na motivy básně Lorda Gordona Byrona je plný tanečních variací a působivých bojových scén s piráty.

U2 3D

Příznivci skupiny U2 mají příležitost osobně prožít atmosféru živého koncertu. Natáčení filmu proběhlo v rámci „Vertigo" tour po Jižní Americe v roce 2006. Digitální 3D snímek byl nasnímán několika digitálními kamerami zachycujícími reálný čas a pro vytvoření výsledné podoby bylo zpracováno více než 100 hodin záznamu. Promítá se ve středu 21. března v 19:30 hodin a ve čtvrtek 22. března v 17 hodin.

CHEMICAL BROTHERS: DON'T THINK

V pátek 23. března v 19:45 hodin se promítá záznam koncertu v japonském Glastonbury - na Fujirock Festivalu."Don't Think" byl natočen v neděli 31. července 2011. Předpremiérově byl film uveden ve dvaceti velkoměstech po celém světě 26. ledna 2012 a v premiéře pak 1. února 2012 ve více než pěti stech kinosálech dvaceti zemí celého světa.

CARMEN

V neděli 25. března v 16 hodin kino Vesmír v Náchodě uvede ze záznamu operu George Bizeta Carmen z Metropolitní opery v New Yorku. Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury je slovy režiséra této nastudované inscenace Richarda Eyrea „o sexu, násilí, rasismu a jejich protipólu - svobodě." Opera je nastudována ve francouzském jazyce a uváděna s anglickými a českými titulky.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře