Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Šikovné ruce budou pomáhat Hospicu Anežky České

Šikovné ruce budou pomáhat Hospicu Anežky České

seznam článků
Šikovné ruce budou pomáhat Hospicu Anežky České
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

hos1

Ve výstavní síni MěÚ v Červeném Kostelci probíhá tento týden tradiční prodejní výstava Šikovné ruce pro hospic aneb lidé lidem. Ke koupi je velké množství výrobků od oblečení přes keramiku až např. po hlavolamy a vánoční ozdoby. Zakoupením vystavených výrobků pomůžete těžce nemocným v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci. Výstava potrvá do 12. října.

Výstava byla zahájena v pátek 5. října. Na vernisáži zazněly skladby vážné hudby v podání Jany Šimkové - Vitverové (violoncello) a Lídy Hanušové (varhany), pásmo písní hudby Hadářku a promluvili Pavel Melichar, zástupce statutárního orgánu Oblastní charity Červený Kostelec, a Eva Wageknechtová z hospice, zodpovědná za fundraising a public relations.

Celkem se ve výstavní síni sešlo 1580 výrobků od 84 přispěvatelů. Mezi nimi jsou např. lidé z Městského klubu důchodců, Klubu žen ze Žacléře, Keramické dílny Háčko, gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem atd. Soupis všech přispěvatelů najdete u vchodu na výstavu.

Nejzdařilejší výrobky ocenila porota složená z organizátorů akce. V kategorii dětí získala hlavní cenu šestnáctiletá Šárka Ledvinková z Pardubic za didaktickou dečku pro batolata. V kategorii dospělých byly oceněny Milena Mikulová z Velkých Karlovic za polštářky s doplňky, Jitka Polášková ze Slatiny nad Úpou za vánoční ozdoby a Lenka Pirklová z Dlouhé Třebové za háčkovanou ovečku. Miláčky poroty se stala zvířátka z ponožek Marty Hejnové z Pečovatelského domu U Jakuba v Červeném Kostelci.

Nakupte a pomůžete hospici

Prodejní výstava ručních prací Šikovné ruce pro hospic aneb lidé lidem je dobročinnou akcí, která již tradičně pomáhá těžce nemocným v Hospici Anežky České. Organizátorem je Oblastní charita Červený Kostelec. Ve výstavní síni MěÚ jsou k vidění řezbářské práce, obrazy a dekorace, ale i praktické předměty pro každodenní použití od dětí i dospělých. V rámci výstavy nás také obohatí ukázky lidové tvořivosti – můžeme se neučit, jak vyrobit svíčky, mýdlo nebo uplést např. košík z pedigu. Součástí akce je i výstava fotografií z činnosti Diecézní charity Hradec Králové.

Foto Tomáš Kábrt

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře