Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Přivítejte prázdniny ve velkém stylu U nás na zámku

Přivítejte prázdniny ve velkém stylu U nás na zámku

stylV sobotu 25. června můžete oslavit konec školního roku ve společnosti Náchodského SWINGU na rodinném festivalu U nás na zámku.

V areálu dominanty Nového Města nad Metují vypukne v sobotu 25. června rodinný minifestival U nás na zámku, jehož pořadatelem je Náchodský SWING ve spolupráci se Správou zámku. Připraven bude pestrý program pro všechny generace. Na nádvoří zahrají Boundary Jazz Quintet, Novoměstská filharmonie a zazpívá oblíbený herec Jan Budař. Zahrady budou patřit dvěma různým Pleteným pohádkám a inscenaci Polibky už tradičního divadelního hosta Geisslers Hofcomoedianten.

V zahradách se bude po celé odpoledne hrát kubb, petanque, skákat guma nebo střílet z luku. Nově bude pro děti připraveno putování s úkoly, na jehož konci bude čekat chutná odměna. Chybět nebude ručně poháněný kolotoč, střelnice, (dočasné) tetování, bubenické workshopy či výtvarné aktivity a soutěže s Rodinnými pasy. Dospělí jistě ocení degustaci vín, jarmark i odpočinek na (vlastní) dece na travnatých plochách.

Konat se bude také benefiční dražba piknikových košů, jejíž výtěžek bude ihned na místě předán zástupci Domova sv. Josefa v Žirči, což je jediné lůžkové zařízení v ČR pro nemocné roztroušenou sklerózou. Přispět na dobrou věc a zažít malé dobrodružství nebo dokonce osudové setkání může kdokoliv z příchozích, a to hned dvěma způsoby. Buď je možné naplnit košík dobrotami, odevzdat ho u vstupu a pak už jen čekat, kdo ho vydraží, nebo o jednotlivé koše bojovat v dražbě. Výherce konkrétního koše získá kromě jedlého obsahu po celou dobu konzumace také společnost osoby, která občerstvení připravila. Každopádně si oba užijí nevšední piknik přímo v kouzelných zámeckých zahradách.

Svou návštěvou poctí festival i Spolek panstva na tvrzi Žíželeves, k vidění budou autoveterány, uskuteční se speciální prohlídky zámku a v případě příznivého počasí také přímo z areálu zámeckých zahrad odstartuje horkovzdušný balon. Závěr bude patřit letnímu kinu na nádvoří - po setmění promítneme film Vesničko má středisková, který zvítězil v internetovém hlasování.

Brány zámku se otevřou ve 13 hodin, program začne o hodinu později. Více informací najdete na webových stránkách festivalu www.unasnazamku.cz nebo na facebooku. Vstupenky jsou už nyní v předprodeji za zvýhodněnou cenu v síti Kupstupenku.cz.

zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře