Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Přípravy vrcholí, Mezinárodní folklorní festival začne už zítra

Přípravy vrcholí, Mezinárodní folklorní festival začne už zítra

seznam článků
Přípravy vrcholí, Mezinárodní folklorní festival začne už zítra
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

IMG_9732

V přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci je dnes od rána živo. Vrcholí zde přípravy na 58. mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec, který začne již zítra, ve středu 22. srpna, a potrvá do neděle 26. srpna.

Přírodní areál u Divadla J. K. Tyla, hlavní dějiště festivalu, získává oficiální podobu – pracovníci OMH dokončují výzdobu, navážejí lavičky a vztyčují tradiční chaloupku na pódiu. Vedle zázemí organizátorů také nacházejí svá místa četné stánky. Mezitím již vyjely autobusy pro první soubory. Konkrétně se jedná o Izraelce čekající v Praze a exotické soubory z Brazílie a Filipín, které vystupovaly v Šumperku. Všechny tři soubory se dnes ještě zastaví se svým vystoupením v Dobrušce. Bohužel už nyní je jasné, že na festival nedorazí avizovaný soubor z Demokratické republiky Kongo.

Soubory poté, co přijedou do Červeného Kostelce, čeká dnes večer neoficiální uvítání v Divadle J. K. Tyla a zítra vystoupení pro seniory v pečovatelském domě U Jakuba. Poté bude následovat již počátek oficiálního programu. Na ten se můžete těšit v 18 hodin za účasti téměř všech souborů. Na pódiu v přírodním areálu vystoupí praporečníci z Itálie, domácí Hadářek, polský Soubor písní a tanců Walbrzych, soubor pocházející z Filipín, další italský soubor, tentokrát z Aviana, dále slovenský soubor Toplan, turecký soubor, soubor Javorník z Brna, izraelský soubor, Italové do třetice (nyní z Kampánie), oblíbený soubor z Nového Zélandu, Dolina ze Starého Města, mladí Brazilci a Brazilky a na závěr vystoupí soubor z Gruzie. Pro vytrvalé je určen další program, začínající zhruba ve 21 hodin, na němž vystoupí polická country skupina Kamarádi Osady 5.

Slavnostního zahájení se zúčastní mimo vedení města také řada čestných hostů, mj. hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, členka Zastupitelstva Královéhradeckého kraje Václava Domšová, Jaroslava Vydarená z oddělení kultury a památkové péče Královéhradeckého kraje, ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové Jiří Kánský, předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica a další.

Foto Tomáš Kábrt

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře