Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Náchodská radnice ocenila výsledky klubu akrobatického rokenrolu

Náchodská radnice ocenila výsledky klubu akrobatického rokenrolu

seznam článků
Náchodská radnice ocenila výsledky klubu akrobatického rokenrolu
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

rok1Malý, ale úspěšný. To je dnes Klub akrobatického rokenrolu, který funguje pod křídly náchodského Sokola. Nejen letošní úspěchy se rozhodla ocenit náchodská radnice. Závodníky společně s trenérkou Hanou Filipovou v pátek slavnostně přijal v obřadní síni náchodské radnice starosta Jan Birke. Ocenil vynikající výsledky členů oddílu akrobatického rokenrolu a především skvělou reprezentaci města Náchoda nejen v České republice, ale i v Evropě.

Klub akrobatického rokenrolu založila v roce 1996 právě Hana Filipová. Tenkrát hlavně kvůli dceři (Bc. Hana Filipová), která se intenzivně tomuto sportu věnovala a po řadě úspěchů se prozávodila do Prahy na Kampu, kde v reprezentaci v nejvyšší kategorii A patřila k předním párům České republiky. Vedle závodění se věnovala i trénování v Náchodě a díky jejímu úsilí je tento klub několik let hodnocen jako nejúspěšnější klub v České republice v rámci Českého svazu akrobatického rock and rollu.

"Trochu mě mrzí, že úspěchy, za kterými je hodně dřiny, byly dlouhá léta bez povšimnutí, ale věřím, že nikdy není pozdě poděkovat členům klubu za jejich reprezentaci města a jejich trenérkám za čas, úsilí a energii, kterou tanečníkům při trénincích věnují," uvedl starosta Jan Birke.

Podporu a uznání tanečníkům vyjádřil i radní Aleš Cabicar. "Za akciovou společnost Beránek chci tanečníkům slíbit, že pro ně i v dalších letech vytvoříme ty nejlepší podmínky při závodech. Tradičně je Beránek dějištěm Mistrovství republiky v akrobatickém rokenrolu a my jsme po právu hrdí, že Náchod má na domácí půdě tak skvělé zastoupení," dodal Aleš Cabicar, náchodský radní a předseda představenstva Beránek Náchod a.s.

V kategorii dětí obsazovali první místa Adéla Zemanová s Dominikem Duškem, stejně tak v kategorii žáci i junioři. V letošním roce Adéla závodila s Honzou Dostálem a společně se stali Mistry ČR v kategorii C. Honza Dostál - 1. místo v kategorii žáci a nejúspěšnější pár s Ditou Třeňákovou v kategorii C. Dále trojnásobný Mistr ČR v kategorii C letos s Adélou, 2x s Kateřinou Šedivou, která je čtyřnásobnou Mistryní ČR - 2x v kategorii C s Honzou Dostálem, 1x s Davidem Málkem v kategorii C a letos se s Davidem Málkem stali Mistry ČR ve velmi náročné kategorii B. David Málek je trojnásobný Mistr ČR v kategorii junior, v kategorii C s Katkou Šedivou a letos zmíněné kategorii B. Velice úspěšný je také pár Vojta Tremčinský a Tereza Hubková - ta je nyní Mistryní Evropy.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře