Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Město Trutnov letos udělí hned dvě Kulturní ceny

Město Trutnov letos udělí hned dvě Kulturní ceny

seznam článků
Město Trutnov letos udělí hned dvě Kulturní ceny
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

kostMěsto Trutnov každoročně oceňuje významné osobnosti za dlouhodobý významný přínos městu v oblasti kultury či mimořádný počin obohacující kulturní život města v uplynulém kalendářním roce. O držitelích Kulturní ceny za rok 2015 rozhodlo městské zastupitelstvo na svém druhém letošním zasedání v pondělí 25. dubna 2016.

"Letos budou výjimečně uděleny hned dvě ceny. Město ocení práci fotografa Ctibora Košťála i činnost spolku Stachelberg," přibližuje starosta města Trutnova, Ivan Adamec. Trutnovští zastupitelé se rozhodli udělit hned dvě Kulturní ceny města Trutnova za rok 2015. "Zastupitelstvo takto rozhodlo na základě doporučení Kulturní komise Rady města Trutnova," přibližuje trutnovský starosta.

Kulturní cenu města Trutnova za rok 2015 získá fotograf Ctibor Košťál, a to za významný a dlouhodobý přínos trutnovské kulturní scéně. Původním povoláním stavební inženýr působí jako fotograf na volné noze od roku 1991. Letos oslaví své 60. narozeniny a zároveň je tomu 50 let, kdy poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu. Desítky let je členem nejstaršího trutnovského fotoklubu KDÚ a již šestým rokem se stará o chod fotografické galerie Mates. "Kromě focení také pravidelně pořádá velmi oblíbené besedy, na kterých promítá diapozitivy ze svých cest po celém světě," říká Adamec.

Dalším držitelem Kulturní ceny se stane spolek Stachelberg, z.s., a to za výjimečnou dlouhodobou práci v oblasti kulturního dědictví a uchování historických hodnot. Členové spolku od roku 1991 udržují, obnovují a veřejnosti postupně zpřístupňují tvrz Stachelberg. "Díky jejich dobrovolné práci se ze zanedbaného areálu stalo muzeum, které je oblíbeným turistickým cílem. Je důležité, aby nám unikátní objekty československého opevnění připomínaly velmi významnou část dějin našeho regionu," dodává Adamec.

Není to však poprvé, kdy v jednom roce budou uděleny ceny dvě. Stejně tomu bylo s Kulturní cenou města Trutnova za rok 2011, která byla udělena prof. Vladimíru Wolfovi a výtvarnici Tereze Komárkové. Slavnostní udělení cen se uskuteční v pondělí 30. května v obřadní síni Staré radnice.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře