Neděle 25.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Krajské finále Zlatého oříšku vyhrály děti z Náchoda, Třebihoště a Hradce Králové

Krajské finále Zlatého oříšku vyhrály děti z Náchoda, Třebihoště a Hradce Králové

seznam článků
Krajské finále Zlatého oříšku vyhrály děti z Náchoda, Třebihoště a Hradce Králové
Strana 2
Všechny strany

orisekVíce než dvě hodiny bojovali ve Dvoře Králové finalisté krajského kola o postup do celorepublikového finále soutěže Zlatý oříšek, které bude na Nový rok ke zhlédnutí v České televizi. Cenu poroty udělila i radní pro oblast školství Táňa Šormová.

Pro některé soutěžící - děti ve věku od 6 do 14 let - to bylo vůbec poprvé, kdy sami sebe prezentovali nejen pomocí medailonku, ale také před hledištěm plným diváků. Pro pořadí byl rozhodující potlesk diváků, který se měřil v sále v decibelech.

Cenu krajské radní v podobě vysochaného Zlatého oříšku získala Eliška Šebková z Dubence, která se věnuje včelařství. Do soutěže ji přihlásila její sestra, která vede místní včelařský kroužek. Úspěchy má Eliška nejen ve včelařství. Vyhrává i v matematice, má ráda sport a hraje divadlo.

Cenu Českého rozhlasu získal Michal Rozínek z malé vesničky Vršovka za literární činnost. Píše povídky a pohádky, ale také kreslí a zpracovává animované příběhy na počítači. Do soutěže ho přihlásila jeho sestra Lucka. V sále Hankova domu všem přítomným přečetl svoji pohádku o princezně, která chtěla rádio. Český rozhlas mu jako cenu příznačně věnuje právě radiopřijímač a zároveň mu umožní na svých vlnách i facebookovém kanále prezentovat svá díla. To je cena přímo ušitá na míru mladému spisovateli.

Jako první získala hlavní cenu - Zlatý oříšek v podobě sochy od akademického umělce Jaroslava Homoly, šek na 10 tisíc korun a postup mezi 30 nejlepších do celostátního finále - taneční dívčí skupina Druhá realita ze Střediska volného času Déčko z Náchoda. Na pódiu zatancovalo svižný a nápaditý street dance 8 dívek, které spolu trénují už dva roky. Jak samy v medailonku přiznaly, na mistráky nejezdí, protože je to drahé, ale nějaká ocenění mají. Do soutěže je přihlásil jejich trenér Jaroslav Karásek. Trénují dvakrát týdně a na soustředěních. Mezi jejich koníčky patří další sporty.

Dalšími postupujícími a příjemci 10 tisíc korun se stala dvojice dívek vystupujích pod názvem Jsme tým - Eliška Cermanová a Alžběta Teperová z Třebihoště. Sestřenice, které odmala žijí společně v jednom domě, spojuje hudba, tanec a literární tvorba včetně recitace. Svojí činností podporují charitativní akce v obci a pomáhají tam udržovat místní zvyky.

Poslední oceněnou a zároveň postupující do celorepublikového finále se stala drobná moderní gymnastka Barbora Kafková z Hradce Králové. Do soutěže ji přihlásila její maminka, sama také moderní gymnastka. Na omezeném prostoru pódia předvedla sestavu s míčem, švihadlem, kužely a obručí. Chce být trenérkou v moderní gymnastice.

Zdroj www.kralovedvorsko.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře