Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Hvězda Orientu 2014 je minulostí

Hvězda Orientu 2014 je minulostí

hvezdaO uplynulém víkendu se v areálu Střediska volného času Déčko v Náchodě konal již třetí ročník soutěžní přehlídky Hvězda Orientu, která je určena orientálním tanečnicím. Tato událost v orientálním tanci proběhla ve spolupráci SVČ Déčko Náchod a taneční školy Sahar.

Během přehlídky měli diváci možnost shlédnout celkem 130 soutěžních vystoupení. Celkový počet soutěžících byl ale mnohem vyšší - přes 300 malých i velkých tanečnic. Na soutěž se mohly přihlásit tanečnice, které se věnují orientálnímu tanci alespoň jeden rok. Tanečnice ve věku od čtyř let s sjely z celé České republiky, ale i ze Slovenska, byly tu i tanečnice původem z Ukrajiny a Japonska.

V sobotu soutěžily dětské skupiny a tanečnice v kategorii od 4 do 18 let. Přední příčky získaly Anežka Marešová z Holubic (nejmladší kategorie do 6 let), Míša Špecíková z Pardubic (kategorie 7 - 10 let), Tereza Baladová také z Pardubic (kategorie 11 - 14 let) a Alžběta Tvrdoňová z Krnova (kategorie 15 - 17 let).

Odpolední přehlídce kralovaly jako trio Terka, Kristýny a Míša z Pardubic, skupina Ameera Shahrazad z Krnska (starší kategorie) a skupina Samirah z Pardubic (mladší kategorie).

Novinkou dětské soutěže byla kategorie orient fusion, kde soutěžily tanečnice nad 12 let v tanci s rekvizitou nebo s prvky odlišných kultur a stylů. V této kategorii zvítězila opět Alžběta Tvrdoňová z Krnova.

V neděli tančily o titul dívky nad 18 let a dospělé ženy, skupiny, dua a tria, a to nejen v klasickém orientálním tanečním stylu, ale i v kategoriích orient fusion a folklór. Program byl nabitý a tančilo se doslova od rána do večera. V kategorii sólistek, kde byla soutěž dvoukolová, se umístily Iva Bártová z Opatova v Čechách (kategorie 18 - 25 let), Věra Kupová z Prahy (kategorie 26 - 35 let), Pavlína Hahnová z Prahy (kategorie 36 - 50 let) a Jaroslava Žideková z Pardubic (kategorie nad 50 let).

S velkým zaujetím všichni sledovaly taneční výkony v kategorii profi, ve které si mezi ostatními zkušenými tanečnicemi a lektorkami vytancovala 1. místo a sólové vystoupení na taneční show Lenka Pokorná z Chrudimi. Kdo by chtěl vidět její tanec, určitě si nesmí nechat ujít představení Kouzlo orientu v Hradci Králové v sobotu 8. března 2014.

A protože neděle byla opravdu dlouhá, hvězd zazářilo v neděli ještě víc - v kategorii orient fusion Lýdia Siwakoti z Bratislavy a v kategorii folklór Aneta Kratochvílová z Pardubic, mezi skupinami Falisha Dancers (Pardubice) a duo Shenai a Kadri (Pardubice).

Novinkou letošního ročníku byla videosoutěž skupin. Do této kategorie se přihlásilo 21 soutěženích vystoupení. Vítězné příčky patří skupinám Sahar /Hradec Králové/, Mona Gang /Liberec/ a Shahrazad /Ostrava/. Videa je možné shlédnout na www.hvezda-orientu.wz.cz .

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře