Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Hravá výstava v ratibořickém kuželníku

Hravá výstava v ratibořickém kuželníku

seznam článků
Hravá výstava v ratibořickém kuželníku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

kuz1Historický kuželník u Panského hostince, který v turistické sezoně slouží jako informační bod pro návštěvníky Babiččina údolí, se na přelomu června a července proměnil v pohádkový kuželník. Může za to hravá výstava Báchorky a pohádky spisovatelky Boženy Němcové, kterou zrealizovalo Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., s finanční podporou Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují a Státního zemědělského intervenčního fondu.

Výstava se zaměřila na pohádky spisovatelky Boženy Němcové. Všechny panely jsou interaktivní. Aby každý splnil úkol, musí si je prohlédnout, prohmatat a zhodnotit, jak postupovat dál. Hravost z kuželníku doslova čiší. "Po hmatu musíte poznat tajemný předmět v pytlíku a ten pak nakreslete," podává instrukce jedna z organizátorek Blanka Štěpánová.

Dalším úkolem je nasměrovat například Viktorku ke splavu, babičku na bělidlo. "Můžete si také dělat legraci a vzniknou z toho zajímavé kombinace," prohlásila Štěpánová. Mlynář tak může skončit v Panské hospodě, Viktorka na zámku... Určitě se zasmějete. Jiné úkoly mohou připomínat třeba skládání slov.

Hrací panely vytvořily studentky z výtvarného oboru Univerzity Hradec Králové pod vedením Márie Hromadové. Textilní pohádkové postavičky, které jsou rovněž součástí výstavy, vyrobily studentky Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce pod vedením Hany Košutové a Magdalény Pohlové. Obrazovou podobu výstavě i všem postavičkám vdechla výtvarnice Markéta Kejzlarová. Na realizaci projektu se dále podíleli českoskalický truhlář Ladislav Gladics, grafik Vladimír Prachař a Blanka Štěpánová v roli poradkyně. Iniciátorkou výstavy je Květa Ležovičová z Centra rozvoje Česká Skalice.

"Přijďte do Ratibořic a užijte si jedinečnou výstavu, která je prostě originální a vtipná. Užijí si ji malé děti i ctihodní kmeti. Neváhejte! Výstava je o prázdninách otevřená úterý do neděle od 10 do 16 hodin. A když nestihnete navštívit kuželník letos, tak můžete přijít i příští rok," slibují shodně pořadatelé.

Foto Jan Holý, www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře