Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Galerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska

Galerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska

galerieGalerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska. Letošní téma je Putování, ...poutnictví, svatá místa, chůze, Karel Hynek Mácha, cestovní deníky, paměť krajiny, cesty,...

"Několik vybraných slov, která se váží k tématu Putování. Každé z nich rozevírá vějíř možností, jak je vnímat, jak se k němu vyjádřit, vztáhnout. Pro děti je každá procházka dobrodružným putováním a jejich cesty také mnohá dílka provázejí a ani nevadí, že zůstanou zapomenutá v lese, nebo je časem smaže voda. Pro děti je tvoření přirozené, podobně jako chůze. Pro nás je to obtížnější, ale je zřejmé, že putování je třeba zakusit, aby mohla vzniknout nějaká zpráva nebo záznam, výtvarný počin, který se k putování vztahuje. Přijměte tedy pozvání na cestu i k tvorbě...," vysvětlule téma Galerie výtvarného umění v Náchodě.

Soutěž je nově od roku 2017 bienále – koná se vždy v lichém roce, výstava soutěžních prací se uskuteční v lednu a únoru roku následujícího. Soutěž je určena občanům Náchodska (Broumov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hronov, Jaroměř, Náchod, Nové Město nad Metují, Police nad Metují, Velké Poříčí nad Metují a jejich přilehlé obce), těm, kteří dosud nespolupracují s GVUN (nevystavují zde). Při hodnocení bude kladen důraz na dodržení tématu. V opačném případě budou práce ze soutěže vyřazeny. GVUN si vyhrazuje právo na provedení výběru z přihlášených děl pro expoziční účely.

Soutěžící mohou přihlásit maximálně tři své práce. V případě školních kolektivů vybere pedagog soutěžní práce žáků tak, aby vždy z jednoho souboru dětských prací daného tématu, příslušného výtvarného oboru a věkové kategorie, přihlásil nejvýš tři nejlepší a různorodé práce, aby byla zastoupena jen kvalita a zachována pestrost soutěžní kolekce.

Práce na papíře do velikosti 100 x 70 cm nemusí být připravené k vystavení (paspartované), větší formáty ano. Každé dílo musí být na rubu viditelně označeno popiskou se jménem autora, věkovou kategorií, názvem díla a rokem vzniku. Dílo, které nebude takto označeno, bude ze soutěže vyřazeno. Pokud dílo přihlašuje škola, opatří je na zadní straně razítkem školy. Vysvětlující komentář k dílu je vítán.
Podmínkou přijetí díla do soutěže je vyplnění přihlášky, kterou si soutěžící mohou stáhnout z webových stránek galerie (www.gvun.cz ) nebo vyzvednout v Městském informačním centru v Náchodě nebo přímo v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Především u školních skupin preferujeme zaslání vyplněné přihlášky v elektronické podobě na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte pracovníky galerie na tel. 491 423 245 nebo výše uvedeným e-mailem.

Odevzdávání prací: 21. 11. – 3. 12. 2017. Své práce doručte do náchodské galerie osobně (úterý – neděle, 9 – 17 hodin) nebo je zašlete poštou na adresu: GVUN, Smiřických 272, 547 01 Náchod. V případě osobního doručení budou výtvarná díla přijímána na pokladně galerie u hlavního vchodu kustody. Díla odevzdávejte pečlivě zabalená, aby nedošlo k jejich poškození. V dodaném obalu budou posléze výtvarná díla i vrácena.

Odborná porota bude zasedat 11. prosince 2017 a vybere z každého výtvarného oboru a každé věkové kategorie tři nejlepší výtvarná díla. Dále pak porota určí absolutního vítěze celé soutěže, kterému bude umožněno vystavovat své vítězné dílo, na 35. ročníku Náchodského výtvarného podzimu v roce 2018. Oficiální vyhlášení výsledků soutěže, včetně předání cen, proběhne v rámci vernisáže výstavy vybraných soutěžních prací dne 26. 1. 2018. Výstava potrvá do 18. 2. 2018.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře