Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Fotoklub Náchod oslaví 90. narozeniny

Fotoklub Náchod oslaví 90. narozeniny

narozDnes proběhne hlavní část oslav 90. výročí Fotoklubu Náchod. Uskuteční se vernisáž výstavy Náchod včera a dnes a křest stejnojmenné knihy.

Fotoklub Náchod slaví devadesáté výročí, ke kterému už zorganizoval několik výstav. "Všechny výstavy uspořádané v letošním roce věnujeme devadesátinám našeho klubu. Zmíním namátkově společnou klubovou výstavu v Lapidáriu městského úřadu v Dobrušce, mezinárodni výstavu ZEĎ 2014 v náchodské knihovně, výstavy Romana Ungera v galerii GM v Pardubicích, Tomáše Šimka v Náchodě v Café Patro a také například účast tria Miroslav Dušánek, Tomáš Šimek a Petr Šulc na Fotofestivalu v Moravské Třebové," říká předseda občanského sdružení Petr Šulc.

Vrcholem oslav bude vernisáž výstavy fotografií s názvem Náchod včera a dnes, která se bude konat dnes od 16 hodin v budově Regionálního muzea v Náchodě na Masarykově náměstí. Výstava je výsledkem zhruba osmiletého společného klubového projektu, kdy členové podle historických fotografií dokumentují současnou podobu Náchoda. Při vernisáži bude slavnostně pokřtěna stejnojmenná kniha, kterou Fotoklub vydává ve spolupráci s městem Náchod.

Publikace formátu A4 nabídne více než sto padesát takto zpracovaných fotografických dvojic. Kmotrem bude Pavel Kolínský z Prahy, pravnuk nejznámějšího náchodského fotografa Petra Pavla Kolínského. Kniha však rozhodně není koncem celého projektu, jak říká spoluautor Roman Unger: "Je to pouze shrnutí materiálů a naší práce k devadesátému výročí fotoklubu, na projektu budeme pracovat dál. Historické fotografie pocházejí většinou ze soukromých sbírek, většina nebyla zatím nikde publikována. Koncept knihy je postaven jako procházka Náchodem, jednotlivé fotografické dvojice na sebe logicky navazují tak, aby se čtenář ´neztratil´".

www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře