Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Filmový festival Expediční kamera pomohl dětským oddílům Kadet a Šotek

Filmový festival Expediční kamera pomohl dětským oddílům Kadet a Šotek

seznam článků
Filmový festival Expediční kamera pomohl dětským oddílům Kadet a Šotek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

ex1

Dobrodružství, divoká příroda, extrémní zážitky, obdivuhodné sportovní výkony. Cesta, kamarádství a překonávání všech možných přírodních překážek všemi způsoby. Někdy s notnou dávkou adrenalinu, jindy s pílí a neutuchající houževnatostí. To vše bylo k vidění na filmovém plátně minulý pátek v kině Luník v Červeném Kostelci na druhém ročníku filmového festivalu Expediční kamera.

V průběhu skoro pěti hodinového pásma zhlédlo přes 200 diváků sedm kvalitních outdoorových filmů. Příjemné byly i dvě přestávky s bohatým občerstvením, které vlastnoručně upekli a usmažili šikovní Šotkové, a s chlazenými nápoji, které nabízeli hbití modří Kadeti. V průběhu festivalu se uskutečnila i zajímavá přednáška třech mladých a nadějných slacklinistů, kteří divákům představili tento nový nevšední adrenalinový sport. Součástí festivalu byla i bohatá tombola, takže mnoho diváků si kromě hlubokých zážitků z filmů odnášelo i krásné ceny od šlechetných sponzorů festivalu.

Celý výtěžek festivalu byl věnován spolku Šotek a oddílu červenokosteleckých Kadetů, kteří byli zároveň místními spolupořadateli festivalu. Díky sponzorům a návštěvníkům se podařilo vybrat krásných 17 505 korun, které dále použijí na svoji činnost, tedy na práci s dětmi. Proto ještě jednou patří poděkování vám – návštěvníkům festivalu – a také sponzorům: Saar Gummi Czech s.r.o., INS atelier s.r.o., MW s.r.o., Protec, VERNER a.s., Primátor, Redpeak, Restaurace Divadlo, Loap, Květinářství Slunečnice, Equilibrium slacklines a také mediálnímu partnerovi Náchodskému SWINGU.

"A co krom slov díků na závěr? Uklidnění pro všechny, kteří pláčou, že z jakéhokoliv důvodu letošní festival nestihli. Neplačte! Za rok v podobném čase pro vás všechny milovníky přírody, dobrodružství a adrenalinu, připravíme další v pořadí již III. ročník Expediční kamery v Červeném Kostelci, a to i s novými filmy. Děkujeme vám všem za návštěvu, sponzorské dary i za stálou přízeň našim oddílům," vzkázali červenokostelečtí Kadeti a Šotci.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře