Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Festivalovým miláčkem publika se v Červeném Kostelci stalo Peru

Festivalovým miláčkem publika se v Červeném Kostelci stalo Peru

seznam článků
Festivalovým miláčkem publika se v Červeném Kostelci stalo Peru
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

img-613561. ročník Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci skončil v neděli 23. srpna posledním festivalovým dnem. Festivalové publikum v sobotu v noci ocenilo svými hlasy v divácké soutěži o nejzajímavější festivalový soubor jihoamerické Peru. Pomyslné stříbro si odváží Taiwan. Překvapením bylo umístění dětského souboru Hadářek z Červeného Kostelce na třetím místě. Cenu starosty města Červený Kostelec si v poslední festivalový den s sebou domu odváží folklorní soubor ze Srbska.

Na letošním ročníku vystupovalo 21 tanečních folklorních souborů z 16 zemí světa a tří kontinentů. "Poprvé v historii udělujeme i cenu ředitele festivalu. Mne nejvíce nadchl taneční soubor z Kostariky. Jejich dvacetiminutové sobotní vystoupení, kde na pódiu přes 25 tanečníků předvedlo smršť letních a slanou vodou nabitých tanců, mne naprosto naladilo na dovolenou v zámoří. Kostarika v sobotu v noci roztančila 3000 přihlížejících diváků, což je obdivuhodné. Cenu ředitele festivalu si tedy zaslouží právem," říká ředitel Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci Tomáš Šimek.

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahájil tančení v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla ve středu 19. srpna 2015 a neděle 23. srpna 2015 byla festivalovým dnem posledním. Během pěti festivalových dní se předvedlo více jak 600 tanečníků z celého světa, o které pečovalo na sedm desítek organizátorů. Festival navštívilo celkem 6 500 platících návštěvníků, kteří mohli shlédnout celkem 40 hodin hudby a tance.

Velmi spontánní bylo také večerní tančení s publikem po ukončení oficiálního festivalového programu v jednotlivých dnech. "Tančilo se pospolu. Všechny státy, návštěvníci festivalu, lidé v ulicích města i pořadatelé. Bylo to opravdu krásné. Tančení pod širým nebem s živou hudbou a s tanečníky, kterým nedělalo problém Vás naučit něco nového," říká ředitel prezident Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci Petr Mědílek.

Pořadatele i všechny organizátory 61. ročníku MFF v Červeném Kostelci nyní čeká bilancování, úklid a také zasloužená dvouměsíční pauza. V říjnu se stálý tým pěti pracovníků městského kulturního střediska vrhne do plánování 62. festivalového ročníku.

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci patří mezi nejvýznamnější festivaly v Evropě. Byl oceněn zařazením mezi hlavní festivaly pořádané pod patronací mezinárodní organizace lidového umění International Organization of Folk Art patřící statutem B pod organizaci UNESCO. Koná se každoročně ve druhé polovině srpna v překrásném prostředí přírodního areálu u Divadla J. K. Tyla. Pravidlem jsou tisícové návštěvy pořadů v amfiteátru a tisíce diváků sledují také průvod a vystoupení souborů v různých částech města i regionu. Podvečerní programové bloky jsou zakončeny noční taneční zábavou, při které se na parketu setkávají účinkující s diváky.

Video Královéhradecký kraj, foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře