Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Do červenokosteleckého kina Luník si v minulém roce našlo cestu nejvíce lidí za posledních 17 let

Do červenokosteleckého kina Luník si v minulém roce našlo cestu nejvíce lidí za posledních 17 let

seznam článků
Do červenokosteleckého kina Luník si v minulém roce našlo cestu nejvíce lidí za posledních 17 let
Strana 2
Všechny strany

lunikKino Luník v Červeném Kostelci má za sebou veleúspěšný rok. Navštívilo ho nejvíce lidí za posledních 17 let a to znamená, že i tržby byly v tomto období největší. Nejúspěšnějším filmem se stal druhý díl Hobita.

Vedení kina Luník spočítalo tržby za rok 2013 a s výsledkem může být nadmíru spokojeno. V průběhu roku totiž tržby překročily 560 tisíc korun, což je nejvíce za 17 let. Kino v loňském roce navštívilo také nejvíce lidí, téměř šest a půl tisíce. "Beru to jako velký úspěch a doklad toho, že digitalizace kina i samotné vedení, kdy se snažíme v kině pořádat co nejvíce akcí různého druhu, je dobrou strategií," uvedl vedoucí kina Pavel Mědílek. "Navíc jsme tímto výsledkem splnili slib zastupitelům, že se tržby kina po digitalizace třikrát zvednou," doplnil. Za vydělané peníze kino koupí novou lampu do promítacího přístroje.

Nejoblíbenějším filmem se staly Babovřesky, které vidělo 429 diváků, na druhém místě se umístilo pokračování Hobita. To v Červeném Kostelci vidělo 418 lidí. Hobit si však oproti Babovřeskám připsal největší tržby, které činily cca 60 tisíc korun. Připomínáme, že se Hobit promítal v kvalitě HFR, tedy při 48 snímcích za sekundu (oproti obvyklých 24 snímků). Technologii umožňující promítat filmy v této kvalitě vlastní nejblíže kino v Jičíně a nedisponuje jí ani královéhradecké multikino. V souvislosti s tím se ovšem objevily i komplikace, kvůli nimž museli diváci v některých promítacích dnech počkat zhruba půl hodiny na večerní představení. "Za tyto komplikace se omlouváme, byly způsobeny pozdním dodáním informace o stopáži tohoto velkofilmu ze strany distributora," vysvětlil Pavel Mědílek. Třetím nejnavštěvovanějším filmem se stal snímek Šmoulové 2 (410 platících diváků).

V kině se ovšem jen nepromítaly filmy z klasické produkce velkých filmových studií. Uskutečnil se zde také tradiční a velmi oblíbený festival dětského filmu, který letos také zaznamenal rekordní návštěvnost, dále dva festivaly outdoorových filmů (jeden v organizaci kina, druhý spolků Kadet a Šotek) a jeden festival česko-polského filmu. Díky dobré spolupráci s Tomášem Magnuskem zde byly uspořádány dvě besedy z cyklu Setkání s legendami, vedení půjčovalo prostory kina ke zkouškám městské dechové hudby, promítalo se také pro naše nejmenší a rozvíjena byla také spolupráce se školou: kino poskytlo své prostory pro dvě videodiskotéky s názvem Vodopád organizované samotnými žáky. Žáci místní ZŠ si zde také s oblibou půjčovali X-box Kinect, aby porovnali své schopnosti ve videohrách promítaných na plátno.

"Ve všech aktivitách bychom rádi pokračovali i v nadcházejícím roce. Letos ale také chystáme několik novinek, jako je např. festival světové veselohry, a několik technických vylepšení. A v rukávu máme také jedno překvapení," upřesnil plány pro rok 2014 Pavel Mědílek.

Vedení kina děkuje sponzorům za podporu chodu kina. Jedná se o tyto společnosti: Benet, Josi, Silvagro, Bramac, Gambrinus, IKstav, MW, Ogar jízdní kola, Protec, P+P Pavel Plíštil, Primátor, HPM Novák, Tesmen a Penta. Mediální partner: televize JS.

Text a foto (z otevření kina po digitalizaci) Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře