Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Dnes začíná 3. ročník Náchodských Dnů poezie

Dnes začíná 3. ročník Náchodských Dnů poezie

poez

Večerem fyzického básnictví Petra Váši v Galerii výtvarného umění v Náchodě dnes v 18 hodin odstartuje již 3. ročník Náchodských Dnů poezie.

Jiráskovo gymnázium se opět spojilo s Alternativním čajovým klubem Poklop, Městskou knihovnou Náchod, GVUN a Základní uměleckou školou v Náchodě, aby takto společně nabídli Náchodu měsíční festival přinášející poezii v jejích nejrůznějších podobách.

Od 6. do 29. listopadu se na různých místech města (aula J Náchod, Divadlo Pod zámkem náchodské ZUŠ, knihovna, čajovna Poklop, zámecká jízdárna) setkají Náchoďané s divadlem poezie, fyzickým básnictvím, autorským čtením, šansonem a písničkářstvím. Vtrhnou mezi ně autoři a interpreti již proslulí, stejně jako ti sotva začínající. Těšit se můžete již tradičně na performera, muzikanta, především ale fyzického básníka Petra Vášu spjatého s kapelou Ty Syčáci, cimrmanologa Miloně Čepelku, který vstoupí do ojedinělého projektu s náchodským šansonovým uskupením 6 NaChodníku, měsíčník pro světovou literaturu představí redaktoři časopisu Plav – texty překladové poezie zde přečtou studenti Jiráskova gymnázia, členové souboru DREJG, své texty budou číst spisovatelka, dramatička a pedagožka Akademie Josefa Škvoreckého Daniela Fischerová, básníci Martin Stöhr a Petr Hruška, o poezii a muzice bude vyprávět a s vámi jí naslouchat legenda české hudební publicistiky Jiří Černý, ještě horkou premiéru uvedou kukští (ale také náchodští a gymnaziální) Geisslers Hofcomoedianten. 

K akci se připojili i další. MG Slavie uvede koncert svérázného písničkáře a herce Jiřího Schmitzera, v Beránku se můžete setkat s Puškinovým Oněginem v podání mladého divadla Anfas, v Krčmě Maštal proběhne Martinský poetický večer (nejen s Martinem Jirousem).

Náchod se tak díky podpoře Královéhradeckého kraje a Kulturní a sportovní nadace města Náchoda zařadil na jedno z předních míst v zástupu téměř šesti desítek českých a moravských měst, která jsou již čtrnáctým rokem součástí celorepublikových Dnů poezie. Vstupné na jednotlivé akce na místě konání, na vybrané večery pak na serveru www.kupvstupenku.cz .

"Náchoďané, těšte se a přijďte do svého města za poezií. Bude skoro všude," vyzývají jmenovaní pořadatelé.

Zdroj zprávy Jiráskovo gymnázium v Náchodě.

Program Náchodských Dnů poezie.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře