Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Co dokáží šikovné ruce a otevřená srdce, bylo možné zahlédnout na dobročinné výstavě

Co dokáží šikovné ruce a otevřená srdce, bylo možné zahlédnout na dobročinné výstavě

seznam článků
Co dokáží šikovné ruce a otevřená srdce, bylo možné zahlédnout na dobročinné výstavě
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

img 5355 highV pátek odpoledne 7. října zahájila již jedenáctou dobročinnou prodejní výstavu Šikovné ruce pro hospic 2016 aneb lidé lidem slavnostní vernisáž v obřadní síni MÚ Červený Kostelec.

Výstava byla zajímavá kromě jiného tím, že byla uspořádána z darů, vlastnoručních výrobků dětí, mládeže i dospělých, jednotlivců či celých skupin z Královéhradeckého kraje, ale i celé ČR. Pro některé z účastníků soutěže to bylo vyvrcholení někdy půlroční až roční práce, kterou věnovali ve prospěch nemocných v Hospici Anežky České! Výběr kvalitních, jak uměleckých, tak zcela praktických výrobků, byl opravdu velký. Na výstavě se vybíraly už vánoční dárky z více než 3 600 předmětů od 145 dárců – účastníků soutěže. Projekt Šikovné ruce pro hospic 2016 aneb lidé lidem podpořil Královéhradecký kraj v rámci profesionálních i neprofesionálních kulturních aktivit a Nadace Umění pro zdraví a byl připraven k oslavám Světového dne hospicové a paliativní péče. Výtěžek dobročinné akce je určen na pořízení nového lůžkového výtahu do budovy hospice.

Při vernisáži výstavy se uskutečnilo předávání cen vždy dvěma vítězům soutěže o nejnápaditější výrobek z každé ze šesti kategorií. Příjemnou atmosféru zde vytvořilo svými hudebními přednesy Hejnovo smyčcové rodinné kvarteto, jehož nejmladší člen má 9 let. Slyšeli jsme Humoresku Antonína Dvořáka, Malou noční hudbu W. A. Mozarta, Arie Almireny z opery Rinaldo G. F. Händla a na závěr Uherský tanec Johannese Brahmse.

K pohodě večera přispěla také Romana Pacáková, redaktorka ČRo Hradec Králové. Z příspěvků, dopisů i osobních kontaktů bylo patrné, že každý pomáhal svým jedinečným způsobem. Pravděpodobně nejstarším věrným účastníkem soutěže je 93 letá Zdena Sýkorová. Často se necítila během roku moc dobře a to už po několikáté, přesto se však opět ze slabosti dostala a hned začalo plést do Šikovných rukou. To je vždy znamením, že jí je dobře, říkají její blízcí, a že chce být ještě užitečná. Upletla pěknou soupravičku pro miminko a deku, stala se miláčkem poroty a dostala ocenění.

Do soutěže se přihlásily i děti, jednotlivci i celé třídy, kterých bylo letos deset. Pravděpodobně nejmladší účastnicí je Kateřina Jouklová, která má 6 let a vyrobila šité bylinkové malované srdce. Základní škola Hradební Broumov poslala pěkné výrobky z použitého papíru, náramky a vánoční ozdoby. Paní zástupkyně ředitele Naděžda Dvořáková napsala: "Pro mnohé ze žáků je to první zkušenost se zapojením se do dobročinnosti, pro nás pak příležitostí hovořit s nimi o Vašem hospici. Přejeme Vám hodně úspěchů ve Vaší práci, které si velmi vážíme."

Některé děti sice nevyrobily výrobek, ale každoročně střádají korunku ke korunce, aby mohly na výstavě nakoupit, a tak pomoci nemocným. Taková je i třída ze ZŠ Lhota u Červeného Kostelce. Vloni zakoupily třídního maskota Hvězdíka, vybraného z pletených postaviček, kterého paní učitelka dává nejpilnějším dětem domů na víkend. Letos k němu dokoupily kamaráda. Manželé Čtvrtečkovi zase umí péci výborné minidortíky a chtěli zpestřit vernisáž tím, co velmi dobře umí, a tak příchozí mohli i něco dobrého ochutnat.

A tak by bylo možné pokračovat ještě velmi dlouho, ale na to rozsah článku nestačí. Jedno však zmínit musíme: Součástí projektu bylo také velmi úspěšné studentské představení v Divadle J. K. Tyla, které se konalo ve čtvrtek 13. října. 13 originálních humorných scének s názvem Divadelní Mr. Bean v podání Adama Budaře a Františka Šedivého, studentů Jiráskova gymnázia Náchod, opravdu publikum pobavilo a bylo také poděkováním všem nápaditým výrobcům. "Tito nadaní a empatičtí hoši již několik let připravují na různých místech v kraji úspěšná divadelní představení či koncerty i s dalšími kamarády a výtěžek vždy přinesou do našeho hospice, tentokrát to bylo přímo v Červeném Kosteleci," říká Eva Wagenknechtová z Oblastní charity Červený Kostelec a dodává: "Nelze jinak, nežli opravdu upřímně poděkovat za všechny příspěvky otevřených srdcí a šikovných rukou do soutěže. Na všech účastnících bylo patrné, že chtěli především pomoci nemocným v hospici, a to se skutečně daří. Jen za první týden se prodaly výrobky za téměř 60 tisíc korun!"

Zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře