Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Činnost červenokosteleckého fotoklubu představuje až do 26. října atraktivní výstava

Činnost červenokosteleckého fotoklubu představuje až do 26. října atraktivní výstava

seznam článků
Činnost červenokosteleckého fotoklubu představuje až do 26. října atraktivní výstava
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

fot1Znovuzrozený červenokostelecký fotoklub uspořádal svou první výstavu. Vernisáž proběhla v pátek 17. října od 17 hod. ve výstavní síni a zúčastnily se jí vyjma členů fotoklubu také desítky návštěvníků. Výstava ukazuje více jak tři stovky fotografií s převážně přírodní tematikou a trvá do neděle 26. října.

Svou první výstavu zahájil znovuzrozený červenokostelecký fotoklub kanonádou, a to tematicky světelnou. To si všichni přítomní členové klubu, kterých bylo vyrovnáno ve výstavní síni 15, pomocí blesku vyfotili desítky návštěvníků, kteří se přišli pokochat fotografiemi Červenokostelečáků (ale nejen jich). Následovalo krátké slovo Oldřicha Nermutě, Pavla Labíka a Jana Kutílka.

Snímků je na výstavě k vidění 333 a zobrazují především přírodní motivy. Výběr těch vhodných spočíval jen a pouze na jejich autorech, z nichž si každý rezervoval jeden či více panelů. Výsledkem je opravdu pestrobarevná mozaika snímků, ve které si každý návštěvník najde to "své".

O tom, že o červenokosteleckou fotografii je zájem, svědčí nebývalá účast na vernisáži. V prostorách, zmenšených umístěnými panely, se totiž tísnilo přes šedesát lidí – třeba budoucích členů fotoklubu. Během řeči Jana Kutílka, představujícího činnost fotoklubu, totiž padlo samozřejmě i pozvání do řad tohoto nového spolku. "V současné době je nás přibližně 20 a scházíme se každou druhou středu v měsíci v malém sále divadla v 18 hod. Pokud by měl někdo zájem, může se přijít podívat, rádi ho uvidíme. On zase uvidí reprezentativní kolekce fotografií klubů z Pardubicka, Královéhradecka, Polska i naše nové ‚úlovky'," pozval červenokostelecké občany všech generací Jan Kutílek a dodal, že "těch zkušenějších – myslím teď starších – je tam pár, a proto vítáme mladou generaci, která bude pokračovat, až ti ostatní neudrží fotoaparát a dojdou jen na lavičku před domem."

Pro inspiraci všech, kteří se na výstavu přišli a přijdou podívat, jsou vystaveny také snímky profesionála. Červenokosteleckého rodáka, kameramana a fotografa Vladimíra Skalského. Ten se bohužel nemohl kvůli pracovnímu vytížení dostavit, a tak ho krátkým slovem představil Pavel Labík. Snímky Vladimíra Skalského uvidíte hned po vstupu do místnosti.

Na výstavě také můžete zvolit ty fotografie, které vás nejvíce osloví. "Pozvěte proto své rodinné příslušníky (milence a milenky obezřetně!), známé, příznivce a každého koho potkáte," pozval všechny na výstavu jeden z organizátorů a znovuzakladatelů fotoklubu Oldřich Nermuť.

Výstava ve výstavní síni v přízemí městského úřadu bude otevřena od soboty 18. do neděle 26. října denně od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře