Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Červenokostelečtí fotografové se představili na druhé členské výstavě

Červenokostelečtí fotografové se představili na druhé členské výstavě

seznam článků
Červenokostelečtí fotografové se představili na druhé členské výstavě
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

cid-m150dec6bc65m8a0Vyzvánění zvonku v pátečním podvečeru 6. listopadu v městské výstavní síni v Červeném Kostelci přilákalo padesát návštěvníků k čelnímu panelu, kde právě začínala vernisáž.

"Místo vyzvánění mobilů hlasem pravého vánočního zvonku z Třebechovic jsem si vás dovolil ztišit ke slavnostnímu zahájení druhé členské výstavy Fotoklubu MKS Červený Kostelec. Přijměte ji, prosím, jako první dárek k blížícím se vánočním svátkům. Protože nejen ke sváteční náladě Vánoc, ale i ke sváteční atmosféře vernisáže patří hudba, o první krásné ladění prosím sólistku na akordeon Šárku Kuklovou," zahájil a prostor dalším aktérům předal Oldřich Nermuť.

"Od loňského roku nastaly samozřejmě změny, někteří členové letos již nevystavují své práce, další noví zase představí své fotografie. Protože se Červený Kostelec nachází v krásném koutu východních Čech, tak velká část fotografií jsou krajinky a příroda, i když nejenom z této oblasti. Fotografie nemusí být jen přesný obraz skutečnosti, ale autor by měl do své fotografie vložit něco svého, ať už se jedná o výběr námětu, úhel pohledu, světlo, atmosféru místa nebo o úpravu fotografie v počítači. Náš fotoklub se v minulém roce zúčastnil mezinárodní soutěže nazvané Ratibořický mapový okruh. To je kolekce 20 fotografií od 20 fotoklubů. Jednotlivé fotografie hodnotíme a nakonec vznikne pořadí fotoklubů a jednotlivců. Máme tak srovnání s úrovní fotografií dalších autorů. Je pravda, že v minulém ročníku Ratibořického mapového okruhu jsme v hodnocení klubů skončili na předposledním místě, byla to však pro nás dobrá zkušenost a výzva, abychom se s letošní kolekcí posunuli výš. Mimo účasti na RMO se členové fotoklubu podílejí i na dalších aktivitách, jako jsou např. samostatné výstavy Oldřicha Nermutě a Jany Zwikirschové nebo účast členů na přehlídce fotografií náchodského regionu Fotografie 2015 ve výstavní síni zámku v Novém Městě. Dále se naši členové například účastnili i ocenění Zdeňka Balcara v soutěži Rtyňské foto s názvem Zblízka, která se tradičně koná u sousedů. Svými fotografiemi přispíváme do Červenokosteleckého zpravodaje a dalších tisků. Ještě bych chtěl říci, že nejsme uzavřený spolek, rádi na našich schůzkách přivítáme každého zájemce o fotografování. Scházíme se ve společenské místnosti v prvním patře sboru Církve československé husitské v ul. Manželů Burdychových (naproti zdravotnímu středisku). Byli bychom rádi, kdyby se do naší činnosti zapojili zejména mladší autoři se svými neotřelými náměty a jiném pohledu na okolní svět. Termíny schůzek v době běhu Ratibořického mapového okruhu přizpůsobujeme stanovenému harmonogramu, takže kdy je další schůzka, se dovíte ve vývěsní skříňce na náměstí nebo na webovských stránkách našeho fotoklubu www.fotoklubck.cz , kde si můžete prohlédnout prezentaci jednotlivých členů, fotografie z akcí a aktuální informace. Tam i zde na výstavě můžete vidět, jak jednotliví autoři vidí reálný svět nebo vidí svůj vlastní svět a podařilo se jim jej ztvárnit," uvedl Jan Kutílek.

V okénku hostů pak zdravici poslali místostarosta Richard Bergmann, s potěšením sledující činnost fotoklubu, a Rudolf Němeček, předseda Sekce fotografů Náchodska, který přítomné také informoval o fotografickém dění v regionu a všech lidiček "postižených fotografií". Skvělou atmosféru vernisáže dovršila akordeonistka Šárka Kuklová, které členové fotoklubu i diváci velice děkují, a přátelská popovídání přítomných.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře