Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření

Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření

seznam článků
Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

vilacerych2Je tu březen a s ním i krásné jarní počasí, které nás všechny láká ven. Při své procházce se určitě nezapomeňte zastavit v zahradě Vily Čerych, která ve svém rozkvětu stojí za návštěvu! Pokud se vám ve Vile zalíbí natolik, že byste si čas v ní strávený rádi prodloužili, zavítejte na některou z připravovaných akcí.

Tou první, na kterou vás zveme, je výstava obrazů s názvem Průřez tvorbou Hany Koblížkové-Šálové. Vše započne vernisáží dne 1. března od 17 hodin. Přijďte se podívat na tvorbu této autorky, členky náchodského spolku AMAG – Ateliér malířů a grafiků! Výstava potrvá do 21. března. Otevřeno po, út, čt, pá 8–15 hodin, st 8–16 hodin. So, ne zavřeno.

Zajímavé vyprávění vás čeká v úterý 12. března. O politické akci StB při združstevňování v 50. letech s názvem Akce Litoboř přijde povyprávět dle vlastních zážitků pan Josef Vít. V roce 1948 začalo období kolektivizace zemědělství a obec věrná své sedlácké tradici se vzepřela vůli tehdejších mocipánů, aby místní obyvatelé sloučili své polnosti a dobytek do JZD. Tato akce dostala název Teror Náchod a znamenala dva zinscenované monstrprocesy, jejichž výsledkem byly čtyři rozsudky smrti, jeden doživotní trest a třináct rozsudků odnětí svobody. Začátek v 17 hodin, vstupné 60 Kč.

Tradičně vás také zveme na Relaxační malování. Technikou suchého pastelu budeme malovat blankytně modrého motýla blue morpho. Relaxační malování zvládne každý i bez výtvarných zkušeností. V případě zájmu si rezervujte místo na tel. 730 127 885. Kurzovné činí 350 Kč a výtvarné pomůcky 100 Kč, pokud nemáte vlastní.

Ve čtvrtek 28. března k nám zavítá pan Jaroslav Pich s přednáškou o Izraeli. Rád se s vámi podělí o své zážitky z cest po zemi plné protikladů. Vyprávění začíná v 17 hodin, vstupné je 60 Kč.

Na začátku dubna, přesněji v úterý 2. dubna, se k nám vydejte i se svými ratolestmi. Připravili jsme pro vás zdobení perníčků pro rodiče s dětmi. S technikami zdobení perníčků vám poradí paní perníkářka PhDr. Dana Holmanová. S sebou si stačí přinést jen krabičku na nazdobené perníčky. K zakoupení budou také již nazdobené perníčky. Cena za zdobící osobu je 100 Kč. V ceně jsou 4 ks perníčků, polevy s kornoutky na zdobení a materiál na dozdobení. Pro účast je potřeba se objednat předem na telefonu 773 966 939. Po přihlášení můžete dorazit v čase mezi 15. a 18. hodinou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře