Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

seznam článků
Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi
Strana 2
Všechny strany

denzemeTTT

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údolí, známý také jako Ratibořické ovčácké slavnosti. Letos připadne na 27. dubna. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili ukázky pastvy a stříhání ovcí, lidovou muziku a stánky s občerstvením a rukodělnými výrobky. Na účastníky však čekají také zajímavé novinky v programu.

"Návštěvníci se mohou těšit na zajímavě strávený den. Nebude chybět tradiční program, který zahrnuje ukázky pastvy a nahánění ovcí či stříhání ovcí. Mnohé jistě zaujme možnost prohlédnout si různá plemena jak ovcí, tak koz a jiných domácích zvířat," uvedla Květa Ležovičová, zakladatelka akce.

Rodiny s dětmi se zabaví u stánku Rodinných pasů, který nabídne například malování na obličej. Milovníci psů budou moci vzít na procházku pejska z Psího domova Lukavice, jiné zaujme volné létání papoušků či exotický zookoutek Mini terra zoo ze Žernova. Nebude chybět ani tvoření se SVČ Bájo nebo pozorování Slunce s Hvězdárnou v Úpici. Zajímavosti o našem regionu se dozvíte na stánku Kladského pomezí. Projet se na koni či si pohladit oslíka vám umožní zástupci Farmy Dubno. Vše bude doprovázet lidová muzika.

Novinkou pro letošní rok je soutěž pro nejmenší návštěvníky. "Děti při vstupu obdrží návštěvnickou kartičku, do které budou na jednotlivých stanovištích sbírat razítka. Za návštěvu určeného počtu stanovišť si budou moci u označeného stánku vyzvednout zaslouženou odměnu," poznamenala Radka Jansová z Centra rozvoje Česká Skalice, které je spolu se Správou NKP státního zámku Ratibořice a Královéhradeckým sdružením Svazu chovatelů ovcí a koz jedním z pořadatelů.

"Samozřejmostí bude možnost zakoupit si zajímavé výrobky či dát si něco dobrého na zub. Návštěvníci se mohou těšit na dřevěné hračky, dětské oblečení, šperky, palačinky, med, křížaly a další dobroty a výrobky. Někteří stánkaři budou dokonce předvádět výrobu svých produktů či nabízet ochutnávky," dodala Jansová.

Den Země v Babiččině údolí je tradiční osvětová akce, která se koná již po jedenácté. Každý, kdo chce prožít zábavný den, je srdečně zván. Akce se koná od 10 do 16 hodin. Vstupné je 40 Kč, děti do 15 let a majitelé Senior pasu mají vstup zdarma. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře