Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura 62. mezinárodní folklorní festival začíná. Zahájí ho Čechomor s kosteleckou cimbálovkou

62. mezinárodní folklorní festival začíná. Zahájí ho Čechomor s kosteleckou cimbálovkou

seznam článků
62. mezinárodní folklorní festival začíná. Zahájí ho Čechomor s kosteleckou cimbálovkou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

img 7391Jedna z největších folklorních akcí v České republice začíná. Pětidenní folklorní kolotoč se rozjede ve středu 17. srpna od 18 hodin a zastaví se v neděli zhruba ve stejný čas. Zahájení obstará slavnostní nástup zástupců zúčastněných souborů, koncert Kostelecké cimbálové muziky a především koncert skvělé české skupiny Čechomor!

Slavnostní zahájení festivalu se nese tradičně v duchu představení všech zúčastněných souborů a proslovů významných osobností našeho regionu i celého státu. Ze souborů, které se do Červeného Kostelce sjíždějí již od začátku týdne, jmenujme např. zástupce Indonésie, USA, Francie, Číny, Alžírska, Španělska a dalších zemí, tuzemské a slovenské soubory nevyjímaje.

Z předních osobností naší politické scény vystoupí na jeviště přírodního areálu u Divadla J. K. Tyla hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek a poslanci Jan Birke a Leoš Heger. Chybět nebude samozřejmě také starosta města Rostislav Petrák.

Po slavnostních proslovech a nástupu dvojic tanečníků reprezentujících své soubory přijde na řadu "předkapela" Čechomoru, Kostelecká cimbálové muzika. Tak by měla hrát cca 45 minut, následovat bude patnáctiminutová přestávka a zhruba ve 20 hodin začne koncert skvělé české kapely, kterou netřeba představovat – kapely Čechomor.

Po koncertu by měly zahrát muziky zúčastněných souborů a roztančit celý areál. Uvidíme, jak se jim to podaří. Cena na zahájení festivalu vč. koncertu kapely Čechomor činí 290 Kč a vstupenky budeme moci koupit přímo na místě. Permanentka na celý festival vč. úvodního dne stojí 450 Kč.

Na první taneční vystoupení pozvaných souborů se můžete těšit od čtvrtečních 18 hodin Od 19 hodin navíc v Divadle J. K. Tyla sehraje folklorní soubor Vranovčan ze slovenského Vranova nad Topľou muzikál Černobílý svět, "příběh plný zakázané lásky, smíchu a slz". Před 1. polovinou festivalu, která nastane v pátek večer, nás pak čeká také páteční celodenní řemeslný jarmark či vystoupení souborů v ulicích města (od 14.30 hodin). Jak vidno, v první polovině festivalu se máme se na co těšit.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře