Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Zimní stadion v Novém Městě nad Metují prochází postupnou modernizací

Zimní stadion v Novém Městě nad Metují prochází postupnou modernizací

Email Tisk PDF

obsah3716 142V Novém Městě nad Metují funguje řada sportovních oddílů, jejichž činnost je každoročně podporována z městského rozpočtu.

"V loňském roce bylo z rozpočtu města přímo na podporu sportovních oddílů vyčleněno 8,3 miliónu korun. Tato finanční částka byla rozdělena mezi 20 sportovních organizací," vysvětluje místostarosta Michal Beseda a dodává: "Návrh na rozdělení finančních prostředků navrhuje Sportovní komise, ve které mají všechny kluby svého zástupce. Konečné schválení rozdělených částek každý rok provádí Zastupitelstvo města."

Největší objem finančních prostředků obdržel v roce 2016 TJ Spartak Nové Město nad Metují, kterému město pomáhalo spolufinancovat velké projekty – osvětlení zimního stadionu a nákup nové rolby. Celkem bylo v roce 2016 TJ Spartaku poskytnuto více než 3 miliony korun, ze kterých TJ Spartak mimo jiné zakoupil novou rolbu a vybavil stadion novým osvětlením.

"Podpora sportu v Novém Městě nad Metují je jednou z našich priorit, soustřeďujeme se zejména na sportování mládeže. Vybavení zimního stadionu bylo zastaralé, nezbytné je průběžně investovat do jeho modernizace. Jsem rád, že TJ Spartak využívá k financování nejen rozpočet města, ale také externí zdroje financování, jako jsou například dotace," uvedl místostarosta Michal Beseda a dodává: "Zimní stadion je od podzimu do jara jedním z nejoblíbenějších míst pro sportování novoměstské veřejnosti. Současně však již po několik let nabízí i program výuky bruslení pod vedením odborníků všem novoměstským základním školám a mateřským školkám, které zařazují bruslení jako doplněk pohybové výchovy dětí."

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře