Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Zhasněte světla a vypněte elektrické spotřebiče. V sobotu se v Náchodě koná Hodina Země 2013

Zhasněte světla a vypněte elektrické spotřebiče. V sobotu se v Náchodě koná Hodina Země 2013

Email Tisk PDF
seznam článků
Zhasněte světla a vypněte elektrické spotřebiče. V sobotu se v Náchodě koná Hodina Země 2013
Strana 2
Všechny strany

coloseum

Celosvětový happening Hodina Země (bývá také značen 60+) na podporu ochrany životního prostředí spojuje všechny, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a inspirovat k pozitivní změně ostatní. Hodina Země 2013 se v Náchodě koná 23. března od 20:30 do 21:30 hodin. "Zhasněte na jednu hodinu světla a vypněte co nejvíce elektrických spotřebičů," vyzývají pořadatelé akce.

"Cílem není návrat do doby bez elektrického osvětlení. Cílem je upozornit celý svět, že lidstvo spotřebovává vice zdrojů, než potřebuje k udržení kvality života, a že čerpá ze zdrojů, které nejsou obnovitelné pro další generace," komentuje vizi happeningu Monika Hovádková ze Střediska volného času Déčko - Náchod.

Již v roce 2012 se město Náchod připojilo k městům podporujících Hodinu Země a tím i péči o udržitelné přírodní zdroje. Myšlenku do města přinesl dobrovolník Andris Abolins z Lotyšska, který pro ni získal své přátele v Déčku a take vedení města. V roce 2013 jeho štafetu převzal dobrovolník Dennis Weizenecker z Německa, i tentokrát s podporou radnice a vedení a přátel Déčka.

"V uvedenou hodinu vypneme co nejvíce světel a spotřebičů a čas sešeření využijeme pro příjemný happening na Masarykově náměstí v prostoru před radnicí. Ve velkém indiánském týpí bude u ohně bubenický workshop, kde si budou moci všichni vyzkoušet sladění rytmu různých akustických nástrojů a ponoření se do energie vzniklé souzněním. Ohňovou etudu na téma 60+ předvedou členové žonglerského kroužku Déčka a skupina Golden edition předvede taneční kreaci pro Živou vodu. Hodinu Země zakončí symbolické uhašení fléry – plamene z břidličného plynu, jehož nebezpečné těžbě, která by ohrožovala zdroje pitné vody, se snad na Náchodsku podařilo definitivně zabránit," vyjmenovala program akce v Náchodě Monika Hovádková.

Foto Creative Commons saveourclimate 

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře