Čtvrtek 7.prosinec 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Trutnov čeká další e-aukce

Trutnov čeká další e-aukce

Email Tisk PDF

logoZhruba po roce a půl se občané Trutnova budou moci opět zapojit do elektronické aukce na dodavatele elektřiny a plynu. Ti, kteří tak učinili na podzim roku 2013, průměrně uspořili čtvrtinu nákladů. Podobný výsledek lze čekat i letos. Elektronickou aukci organizuje společnost eCENTRE za podpory města Trutnova.

"Elektronické aukce se mohou zúčastnit jak domácnosti, tak i firmy nebo bytová sdružení," říká Alice Mazurková z eCENTRE. Aukce, ve kterých se vybírají noví dodavatelé energií, fungují na podobném principu jako dražby. Dodavatelé prostřednictvím internetu ale své nabídky snižují a snaží se tak získat zakázku a nové klienty. Většinou lze takto dosáhnout mnohem zajímavější ceny než při individuálním vyjednávání.

"Změna dodavatele energií je v současné době relativně jednoduchá záležitost, nicméně je třeba pečlivě studovat podmínky, za kterých jsou služby poskytovány," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova a zároveň upozorňuje: "Doporučuji všem, aby si své stávající smlouvy pozorně přečetli. Ceny elektřiny a plynu jsou dnes mnohem níže než před dvěma lety." Elektronické aukce představují podle starosty možnost, jak dosáhnout úspor v dodávce energií při zachování současné úrovně servisu.

"Ve čtvrtek 7. 5. od 18 hodin proběhne informační setkání, kde občané budou moci položit své dotazy a seznámí se s celým průběhem aukce. Zájemci o úsporu v energiích se mohou registrovat v pondělí 11. 5., v pondělí 18. 5., ve čtvrtek 21. 5. a v pondělí 25. 5. ve velkém sále městského úřadu vždy od 13 do 18 hodin. K registraci je nutné přinést kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem elektřiny/plynu a také kopii ročního vyúčtování.

"Zároveň zájemce při registraci podepíše tzv. přihlášku do aukce se společností eCENTRE," upřesňuje obchodní partner eCENTRE Lukáš Najman, který bude sběr podkladů v Trutnově zajišťovat. Pro všechny účastníky je e-aukce zcela bezplatná. V případě, že na základě e-aukce neušetří, nemusí následně podepisovat žádnou smlouvu.
Obchodní partner eCENTRE, odpovídající za sběr podkladů, kterého mohou kontaktovat s dotazy zájemci o účast v e-aukci: Lukáš Najman, tel. 727 828 094, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře