Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice znovu běží

Tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice znovu běží

Email Tisk PDF

nemoc

Výběrové řízení na dodavatele, který provede rekonstrukci Oblastní nemocnice v Náchodě, se opět rozbíhá. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který letos v srpnu kvůli námitkám ke kvalifikačním předpokladům uchazečů tento tendr kvůli tomu pozastavil, předběžné opatření o pozastavení tendru zrušil a soutěž tak znovu pokračuje. Do tendru se přihlásilo celkem sedm zájemců.

"Stavět by se mělo začít na jaře příštího roku. Do soutěže se přihlásily největší stavební firmy v České republice, což jen dokládá její otevřenost. Rekonstrukce má již stavební povolení. Dodavatele soutěže bychom měli znát do konce ledna," řekla krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková.

Ve druhém kole budou uchazeči vyzváni k předložení konkrétních cenových nabídek. Podle informace krajského tiskového mluvčího Imricha Dioszegiho náchodská nemocnice zásadní rekonstrukci nutně potřebuje, protože některá její pracoviště jsou v havarijním stavu a bez modernizace vyjde udržení jejího provozu na 100 milionů korun ročně.

"Zásadní je zcela havarijní stav všech sítí nemocnice a nerekonstruovatelný stav operačních sálů. V této podobě nemůže nemocnice dlouho fungovat dál, v podstatě se jen prohlubuje krize," uvedl ředitel náchodské nemocnice Miroslav Vávra.

Velice komplikovaná stavba, která proběhne za plného provozu zdravotnického zařízení, je naplánována na 27 měsíců. Kapacita nemocnice se rekonstrukcí nezvýší. Předmětem zakázky jsou stavební práce a vybavení operačních sálů, které je součástí stavby. Počítá se s vybudováním čtyř nových budov, v nichž bude několik operačních sálů, téměř 20 specializovaných vyšetřoven a pracovišť.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře