Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Obyvatelé Náchoda mohou v budoucnu platit za energie méně

Obyvatelé Náchoda mohou v budoucnu platit za energie méně

Email Tisk PDF

nachchMěsto Náchod se rozhodlo opět v letošním roce nabídnout svým občanům možnost přihlásit se do aukce a ušetřit tak rodinám peníze v jejich rodinných rozpočtech podobně jako tomu bylo v roce 2013.

"Touto cestou mohou naši občané získat službu, díky které jim tyto podmínky někdo hlídá, a navíc mají zajištěny nižší ceny. Protože mezi občany je velký zájem a stále se nás na další konání aukce ptají, rozhodli jsme se jim tuto službu ve spolupráci se společností eCENTRE znovu nabídnout," upřesnil starosta Jan Birke.

Již koncem března - ve čtvrtek 26. března 2015 v době od 10 do 17 hodin - mohou občané odevzdávat potřebné podklady pro přihlášení do elektronické aukce na kontaktním místě - MěÚ Náchod, budova radnice, Masarykovo nám. 40, kde jim zástupce firmy eCENTRE odpoví i na případné dotazy.

V posledních letech se staly ceny energií často diskutovaným tématem a jinak tomu není ani letos. "Jednotlivé domácnosti či firmy porovnávají nabídky různých dodavatelů s cílem nalézt dodavatele, který jim nabídne ty nejvýhodnější podmínky. Sami však často zmůžou velmi málo. A přesně to je důvod sdružování klientů v elektronických aukcích," vysvětluje princip sdružených aukcí Alice Mazurková, ředitelka marketingu a komunikace společnosti eCENTRE, která aukce provozuje.

Elektronická aukce funguje prakticky jako dražba, při které však dodavatelé přes internet snižují své nabídky a snaží se tak získat zakázku a klienta. Vítězí ten dodavatel, který nabídne nejlepší ceny a podmínky. Čím více lidí se do e-aukce sdruží, tím lepší ceny je pak možné získat.

Pro občany, stejně tak jako pro pořadatelské město či obec, je zapojení se do elektronické aukce zcela ZDARMA. Pořadatelské firmě zaplatí aukční poplatek až vítězný dodavatel, který z e-aukce vzejde a získává tak férovou soutěží celou skupinu klientů. Vítězní dodavatelé e-aukce nemohou do smluv s klienty zahrnout žádné skryté poplatky. Podmínky, které musí dodavatelé vstupující do e-aukce dodržet, jsou předem jasně stanoveny. V případě, že občané na základě e-aukce neušetří, nemusí následně podepisovat žádnou smlouvu. Do elektronické aukce se mohou zapojit jak domácnosti, tak i firmy a bytová sdružení.

Kontaktní leták, zdroj www.mestonachod.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře