Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Novoměstští zastupitelé se sešli k přípravě rozpočtu města na rok 2017

Novoměstští zastupitelé se sešli k přípravě rozpočtu města na rok 2017

Email Tisk PDF

novacV pondělí 14. listopadu 2016 se na Městském úřadě v Novém Městě nad Metují uskutečnil Rozpočtový seminář, na kterém zastupitelé města projednávali návrh rozpočtu na rok 2017. Definitivní schvalování rozpočtu proběhne na řádném jednání Zastupitelstva města ve čtvrtek 15. prosince 2016.

Na rozpočtovém semináři se projednával návrh rozpočtu, zejména pak nejdůležitější investice, které se budou v příštím roce v Novém Městě realizovat. Snahou vedení města bylo předložit zastupitelům k diskuzi návrh realistického a odpovědného rozpočtu, který bude silně proinvestiční díky uměřenému hospodaření v minulých letech a sofistikovanému soutěžení hlavních nákupů města i jeho rozpočtových organizací. Město samozřejmě nezapomíná ani na podporu místních spolků a sdružení, tradičně vysoká bude i příští rok částka investovaná do školství, sociální oblasti, kultury a sportu. Činnost novoměstských příspěvkových organizací bude v roce 2017 stát městskou pokladnu 31,4 mil. Kč.

Rozpočet pro rok 2017 plánuje výdaje 190 mil. Kč, které budou kryty příjmy ve výši 165,3 mil. Kč a zapojením úspor z let minulých a investičních rezerv v částce 24,7 mil. Kč.

"V příštím roce se chceme opět soustředit na zlepšování stavu místních komunikací a chodníků, což je pro nás jednou z velkých priorit. Z celkového pohledu investic je rozpočet pro rok 2017 jedním z nejambicióznějších za posledních 25 let. Celkem v Novém Městě nad Metují plánujeme proinvestovat více než 55 milionů korun, další desítky milionů budou do svých sítí investovat soukromé, krajské i státní organizace. Z nejdůležitějších investic bych rád zmínil plánovanou opravu silnice Spy-Krčín, cyklostezku do od Ammannu do Vrchovin, nové dětské hřiště v Krčíně a zahájení výstavby nové tělocvičny u ZŠ Komenského," uvedl místostarosta Michal Beseda.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře