Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Nová Paka je nejlepším Městem pro byznys Královéhradeckého kraje

Nová Paka je nejlepším Městem pro byznys Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF
seznam článků
Nová Paka je nejlepším Městem pro byznys Královéhradeckého kraje
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

2.místoNovéMěstonadMetují 1.místo NováPaka 3.místo TrutnovKrálovéhradecký kraj je regionem, který se neustále zlepšuje téměř ve všech oblastech běžného života. Výrazně pozitivní je také růst podnikatelský, což dokazuje neustálé rozšiřování průmyslových zón, vzrůstající počet podnikatelů, ale také druhá nejnižší nezaměstnanost v ČR. Těmito body se může dle výzkumu Město pro byznys pyšnit také Nová Paka, která se po roční odmlce vrátila na trůn podnikatelsky nejpřívětivějšího města Královéhradecka.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Za Novou Pakou se umístila města dvou tváří. Zatímco Nové Město nad Metují se na předních příčkách umisťuje pravidelně, Trutnov na třetí místo poskočil z loňského třináctého. Nové Město nad Metují zabodovalo především díky nejvyššímu podílu velkých zaměstnavatelů, nízké nezaměstnanosti, velkému počteu studentů v odborném vzdělávání a nejlepšímu výsledku v oblasti přístupu radnice. Skok Trutnova způsobil zejména výsledek v kritériích, která může radnice ovlivnit přímo. Živnostenský odbor úřadu má velký rozsah otevíracích hodin, daň z nemovistosti je nastavena více než přívětivě a podnikatelé zaplatí méně než jinde také za vodné a stočné.

"Toto umístění považuji za důkaz, že tvoříme dobré prostředí pro podnikání. Pro celé město je velkým přínosem, pokud místní podnikatele dlouhodobě a systematicky podporujeme," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Slavnostní vyhlášení výzkumu se uskutečnilo v úterý 28. února 2017 v sále zastupitelstva Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. "Tento projekt hodnotí přístup samospráv vůči podnikatelům a připravenost podnikatelského prostředí pro nové investice. Dále se zaměřuje na přístup radnic vůči kvalitě vzdělávání, podpoře podnikatelských inkubátorů nebo investicím do infrastruktury," řekl Ivan Adamec.

Město Trutnov bývá označováno jako centrum elektrotechnického průmyslu ve východních Čechách. Nachází se zde řada velkých podniků, které jsou nejvýznamnějšími zaměstnavateli Trutnovska. I proto město každoročně věnuje značnou částku na budování dostatečné dopravní infrastruktury. Radnice však myslí i na menší a začínající podnikatele. "Podpořili jsme projekt Centra inovací a podnikání Trutnov, které se chystá drobným podnikatelům hned v několika směrech pomáhat a radit," dodal Ivan Adamec.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře