Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Náchodská radnice připravuje aukci energií pro domácnosti a podnikatele

Náchodská radnice připravuje aukci energií pro domácnosti a podnikatele

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodská radnice připravuje aukci energií pro domácnosti a podnikatele
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

nach1

Vedení náchodské radnice se po vzoru jiných měst rozhodlo uspořádat pro své občany a podnikatele aukci na nákup elektrické energie a plynu. Tyto aukce nabízejí možnost snížení cen díky sdružení poptávky odběratelů, kteří nemají jako jednotlivci dostatečnou sílu k vyjednávání o cenách a také díky principu aukce, kdy dodavatelé bojují v reálném čase o velký balík klientů, mohou rychle reagovat na nabídky konkurence a nabízí tak o mnoho lepší ceny pro spotřebitele.

"S nápadem uspořádat takovou aukci i v Náchodě přišel místostarosta Tomáš Šubert. Není žádným tajemstvím, že tyto aukce zažívají v poslední době velký úspěch a v některý městech již také úspěšně proběhly. Proto jsme se v Náchodě rozhodli inspirovat a spojit své síly se společností, která se na jejich pořádání specializuje – eCENTRE," vysvětlil starosta města Náchoda Jan Birke.

Místostarosta Tomáš Šubert k tomu dodal: "Čím více účastníků se totiž do dražby zapojí, tím větší slevu jim dodavatelé energií nabídnou, protože je to pro ně výhodnější. Není tedy důvod tzv. vymýšlet již vymyšlené a vyzkoušené".

Podle informace náchodské tiskové mluvčí Niny Adlof podobný princip zapojení obyvatel do aukce energií využili například v Říčanech u Prahy, ve Frýdlantu nebo Praze 6. Jen v Říčanech, kde se přihlásilo zhruba 450 domácností, se podařilo snížit cenu o 16% u elektrické energie a téměř o 30% u plynu.

"V dnešní době nevidím důvod, proč by měly mít firmy a podniky nižší ceny elektřiny a plynu než samotné domácnosti. Pomocí aukce získají naši občané lepší podmínky, než měli dosud. Zároveň čím více lidí do aukce vstoupí, tím větší tržní podíl budou pro dodavatele představovat, a v důsledku, o to nižší ceny poskytovatelé nabídnou, aby získali nové klienty. Proto jsme se rozhodli aukci energií podpořit," dodal starosta Jan Birke.

Další nespornou výhodou je fakt, že se nemůže stát, že by cena energií vzrostla. Pokud by se nepodařilo aukcí zajistit lepší cenu, než mají odběratelé od současných dodavatelů, mohou účastníci bez jakéhokoliv postihu od aukce ustoupit. Samozřejmostí aukce je rovněž účast v dražbě pro domácnosti i podnikatele zdarma.

Zástupci Města Náchod doporučují občanům se rozhodně nespoléhat na žádné podomní prodejce a zřídilo proto kontaktní místo v podatelně budovy radnice na Masarykově náměstí (CZECHPONT). Od pondělí 27. května až do 28. června 2013 ve všechny pracovní dny, tj. od pondělí do pátku v době od 14 do 18 hodin, zde na dotazy občanů odpoví informátor partnerské společnosti eCENTRE, která aukci na výběr dodavatele bude zajišťovat. Stačí s sebou přinést kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem (včetně všech dodatků a obchodních podmínek) a kopii ročního vyúčtování spotřeby elektrické energie a zemního plynu.

Informací také na www.mestonachod.cz nebo na www.ecentre.cz .

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře