Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Náchodská nemocnice mění náměstka pro léčebnou péči a šéfa personalistiky, v hospodaření se výrazně zlepšila

Náchodská nemocnice mění náměstka pro léčebnou péči a šéfa personalistiky, v hospodaření se výrazně zlepšila

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodská nemocnice mění náměstka pro léčebnou péči a šéfa personalistiky, v hospodaření se výrazně zlepšila
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

1V Oblastní nemocnici Náchod a. s. nastanou od února personální změny. Novým náměstkem pro léčebnou péči bude MUDr. Ladislav Tichý, praktický lékař a hematolog, který již v minulosti působil ve vedení nemocnice. Oblast personální pak povede Ing. Martin Kyntera, který dříve působil jako vrcholový manažer nadnárodní společnosti.

Vedení ON Náchod a. s. dnes na tiskové konferenci oficiálně uvedlo nového náměstka pro léčebnou péči. Stane se jím MUDr. Ladislav Tichý, náchodský zastupitel, který byl v letech 2009-2010 také členem představenstva nemocnice. Dnes mj. působí i ve Správní radě Nadačního fondu pro podporu nemocnice. Vystřídá tak ve funkci MUDr. Pavla Svobodu, který skončil ve funkci náměstka k 31. 12. 2018. Ke změně dojde také na pozici vedoucí útvaru personálního řízení a mezd, kde Mgr. Zuzanu Bílkovou, MSc. vystřídá Ing. Martin Kyntera, který více jak 22 let pracoval pro jaroměřskou společnost Kimberly-clark.

"Vítám dvě významné posily jak na pozici náměstka pro léčebnou péči, MUDr. Ladislava Tichého, tak na pozici personálního šéfa, Ing. Martina Kynteru. Oba jsou Náchoďáci tělem i duší, i proto velmi dobře zapadají do našeho týmu. Jsem přesvědčena, že budou jednoznačně přínosem a přeji jim pevné nervy a tolik potřebného pracovního entuziasmu v nových funkcích. Současně chci poděkovat za kvalitně odvedenou práci, kterou pro náchodskou nemocnici odvedli kolegové MUDr. Pavel Svoboda a Mgr. Zuzana Bílková, MSc.," říká k výměně pozic Ing. Ivana Urešová, MBA.

Obě oblasti řízení jsou podle náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Ing. Aleše Cabicara klíčové: "Pozice léčebného náměstka je důležitou funkcí, která má vedení nemocnice pomáhat řešit problémy, se kterými se nemocnice potkává v odborné péči. Je jakousi spojkou pro primáře oddělení, se kterými musí denně komunikovat. Pomáhá také v nastavování různých procesů a fungování oddělení. Věřím, že MUDr. Tichý využije svou znalost prostředí nemocnice, naváže s primáři korektní vztahy a bude se spolupodílet na tom, abychom společně všichni úspěšně zkoordinovali budoucí přesun oddělení do nových pavilonů, které Královéhradecký kraj staví. Stejně tak je důležitý rozvoj personální oblasti směrem k náboru zdravotnického personálu, který věřím pan Ing. Kyntera posune opět o kus dál."

Nemocnici se daří snižovat ztrátu

Personální změny v managementu ON Náchod a.s., které proběhly v polovině roku 2017 a následně i začátkem roku 2018, již přinesly své výsledky. Za rok a půl práce se podařilo totiž vedení nemocnice přenastavit některé vnitřní procesy, provozní záležitosti a také získat některé platby od zdravotních pojišťoven a posílit tak celkové hospodaření akciové společnosti. "Vedení nemocnice se podařilo snížit závazky po splatnosti oproti roku předcházejícímu o 10 mil. Kč. Předpokládáme, že hospodaření samotné nemocnice v Náchodě bude dokonce téměř vyrovnané. Za to bych chtěl vedení nemocnice, zejména Ing. Ivaně Urešové, poděkovat," doplňuje Ing. Aleš Cabicar.

Nemocnice má také silnou podporu města Náchod, se kterým navázala i kvůli probíhající stavbě úzkou spolupráci: "Náchodská nemocnice je největším zaměstnavatelem ve městě a nedílnou součástí života v našem regionu. I proto mi jako starostovi záleží na personální stabilizaci, aby nemocnice dobře fungovala jako celek i v souvislosti s její probíhající modernizací. Nabízí se úzká spolupráce s městem Náchod, kterou chceme stvrdit také memorandem o spolupráci. To nebude jen dokument, ale první krok k tomu, aby tak, jak dobře funguje město, fungovala i spolupráce s náchodskou nemocnicí. Těch možností je celá řada, ať už je to Nadační fond pro podporu nemocnice nebo pomoc s náborem nového zdravotnického personálu a v neposlední řadě související investiční akce. Mým záměrem je, abychom spolu především mluvili, nemocnice je sice krajským zařízením, ale naprosto neodmyslitelnou součástí Náchoda. Pro mě jako pro starostu je prioritou spokojený občan, v tomto případě pacient. Proto chci přiložit ruku k dílu a nabízím své zkušenosti a práci," říká k budoucí spolupráci starosta města Náchod a poslanec Parlamentu ČR Jan Birke.

Oblastní nemocnice Náchod a. s. očekává za rok 2018 v rámci obratu ve výši 1,3 miliardy korun snížení ztráty oproti roku 2017 přibližně o polovinu.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře