Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce

Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

1V závěru minulého týdne byly zveřejněny podpořené projekty a projektové záměry v rámci Interregu V-A (2016). Město Náchod se ucházelo o podporu celkem pěti projektů a se všemi uspělo. Společně s partnery, tak bude možné realizovat projekty s dotací více než jeden milion EUR. Nové lázně, most, park, nebo i defibrilátory či výuka seniorů v ZUŠ. To vše díky dotacím na příhraniční spolupráci.

"Na poli čerpání evropských dotací v rámci příhraniční spolupráce jsme dlouhodobě úspěšní. Jsem za to rád, protože díky tomu se nám daří realizovat řadu investičních akcí, zvelebovat Náchod v mnoha ohledech a současně udržovat město v dobré ekonomické kondici," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Mám velkou radost, že budeme moci především v návaznosti na hledání nových zdrojů minerálky díky dotaci realizovat náš záměr výstavby nových lázní."

Již zmíněný projekt výstavby nových lázní v místě poblíž obchodního centra v Bělovsi s názvem AQUA MINERALIS GLACENSIS (viz přiložené vizualizace) byl podpořen částkou bezmála 18 mil. Kč, což představuje téměř 80 % z celkových nákladů projektu. Partnery projektu, který byl celkově podpořen částkou 2,8 mil. EUR, jsou města Kudowa-Zdrój, Hronov a Duszniki-Zdrój.

Dalším podpořeným projektem, který bude město Náchod realizovat se sousední Kudowou-Zdrój bude Naučná stezka Evropským městem Náchod - Kudowa-Zdroj. Ten zahrnuje dotaci ve výši téměř 284 tis. EUR na již dokončený nový most v Bělovsi, v příštím roce dokončený park U Města Prahy, odpočívadlo u nového mostu, tři naučné tabule a webové stránky. Celkové náklady na tento projekt představují 733 tis. EUR.

A nejde jen o podporu investičních projektů. Třetí podpořený projekt má název Aktivní senior polsko-českého příhraničí a společně se na něm podílejí města a instituce: Świdnica, Kiederzyn - Kozle, Klodzko, Česká Skalice - Barunka, o.p.s, Trutnov a Náchod. "Finanční prostředky z této dotace ve výši více než 60 tis. EUR umožní realizovat mezi seniory v Náchodě velmi oblíbenou Akademii 60+ po dva školní roky, dále účast na kulturních a sportovních akcích a pořádání výstav v prostorách ZUŠ," upřesnil starosta Jan Birke.

S Duszniky-Zdrój plánuje Náchod spolupráci na projektu Česko-polské dobíjení. Jeho realizace umožní pořízení sedmi automatických defibrilátorů, které budou umístěny v budovách městského úřadu, v plaveckém bazénu, na koupališti, v informačním centru a na zimním stadionu, a také čtyř mobilních opraven kol, které budou samoobslužné a umístěné na frekventovaných místech. To vše s celkovými náklady 35 tis. EUR, z toho dotací ve výši 27 tis. EUR.

Projekt Náchoda a partnerského Klodzka Náchod - Klodzko – partnerství idejí umožní realizovat tři studijní cesty pro členy fotografických spolků, šest jednodenních studijních pobytů v Čechách a čtyři jednodenní studijní pobyty v Polsku pro pracovníky informačních center, jazykové kurzy a výstavy.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře