Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Josefovské louky uspěly s žádostí o Velký komunitní grant ČSOB

Josefovské louky uspěly s žádostí o Velký komunitní grant ČSOB

Email Tisk PDF
seznam článků
Josefovské louky uspěly s žádostí o Velký komunitní grant ČSOB
Strana 2
Všechny strany

louka

V letošním ročníku Velkých komunitních grantů Československé obchodní banky (ČSOB) uspěla se svojí žádostí Česká společnost ornitologická s projektem Josefovské louky u Jaroměře, která získala grant ve výši 299 tisíc korun. Finanční podporu od ČSOB získaly ještě další dva projekty. Všechny budou realizovány do července 2014.

Jedinečný projekt v rámci České republiky, soukromý Ptačí park Josefovské louky, vzniká v turisticky atraktivní oblasti poblíž Josefovské pevnosti u Jaroměře od roku 2008. Má umožnit návrat mokřadních ptáků na dříve zaplavované louky v nivě Metuje a současně zpřístupnit území lidem a umožnit jim obdivovat krásu přírody.

Páteří parku je unikátní sto let starý závlahový systém Metuj, který po opravě umožní regulaci výšky spodní vody na okolních loukách. Právě tyto louky Česká společnost ornitologická s pomocí sponzorů vykupuje a buduje na nich tůně, které zajistí potravu ptákům a životní prostor řadě ohrožených druhů bezobratlých. Návštěvníkům bude sloužit malá terénní stanice a několik pozorovatelen a pozorovacích věží vzájemně propojených chodníky. Samozřejmostí jsou informační tabule, které seznámí s historií území i s jeho živočišnými a rostlinnými obyvateli.

ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA má za sebou první část letošního, v pořadí již sedmého ročníku programu pro podporu regionů, tzv. Velké komunitní granty ČSOB. V jejich rámci byly podpořeny tři nejlepší projekty. Prostřednictvím tohoto programu je podporována obnova kulturní krajiny a přímá péče o životní prostředí, přičemž jednou z hlavních podmínek úspěchu projektu je aktivní zapojení místní komunity do jeho příprav a realizace. Žadatelé se mohli ucházet o částku ve výši 200 až 300 tisíc korun. Z 23 přihlášených záměrů jich do ostré soutěže postoupilo 15. Odborná komise navštívila 8 nejlépe hodnocených. Ve finále uspěla trojice projektů.

Letos poprvé mohli žadatelé o grant zároveň čerpat příspěvek na posílení projektu v rámci nově zřízeného Fondu odborné podpory, a to například na odborné konzultace či školení za účelem zvýšení úspěšnosti projektu. Příspěvek v maximální hodnotě 15 tisíc korun nakonec získalo 7 žadatelů, mezi kterými nechyběly ani 3 vítězné projekty. Celkem tak bylo rozděleno dalších 70,5 tisíc korun.

"Velké komunitní granty se staly již stálicí programu ČSOB a Era pro podporu regionů. Všechny nás potěšilo navýšení počtu kvalitních projektů. Vybrat mezi nimi tři nejlepší bylo opravdu náročné. Věříme, že jsme vybrali projekty, jejichž realizace zvýší kvalitu života lidí v regionu a potěší nejen lidi z dané obce, ale všechny, kteří tato jedinečná místa někdy navštíví," komentovala letošní ročník Velkých komunitních grantů Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Druhá část grantového programu bude vyhlášena 2. září 2013 a jejím cílem bude podpořit menší komunitní projekty, které budou moci získat grant do výše 70 tisíc korun. V rámci Menších komunitních grantů věnuje Grantový fond ČSOB částku 1 milion korun na projekty, které se svou podstatou zaměřují na péči o přírodní a kulturní dědictví na místní úrovni. A Grantový fond Era věnuje další 1 milion korun na podporu projektů zaměřených na rozvoj komunitního života prostřednictvím spolkové činnosti a místní kultury.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře