Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Investiční akce Nového Města nad Metují jsou přehledně na městském webu

Investiční akce Nového Města nad Metují jsou přehledně na městském webu

Email Tisk PDF

novacOd pondělí 16. března 2015 je občanům Nového Města nad Metují k dispozici zveřejněný zásobník investičních akcí města, který je umístěn na městských internetových stránkách. Zásobník je jedním ze základních výstupů rozvojové strategie a zahrnuje veškeré akce, zlepšení a úpravy, které by bylo vhodné ve městě uskutečnit.

Zásobník vznikal postupně v průběhu uplynulých 20 let na základě návrhů, které předkládali občané, zastupitelé, radní, organizace města a odborné útvary Městského úřadu. Zveřejněný seznam je živým dokumentem, který se bude průběžně měnit – ubývat budou akce již realizované a přibývat akce zařazené na základě rozhodnutí Rady města.

Objem všech akcí zařazených v seznamu přesahuje částku 1,5 miliardy korun. Je tedy zřejmé, že všechny akce není možné realizovat ihned a výběr konkrétních akcí k realizaci bude v souladu s prioritami uvedenými ve strategickém rozvojovém plánu a s finančními možnostmi města.

Hlavními cíli současného zavádění principů projektového řízení do investičního rozhodování města je přehlednější plánování akcí, snadnější a důslednější kontrola jejich realizace a zefektivní práce Oddělení rozvoje města, který je za plánování a realizací investičních akcí zodpovědné. Zároveň se vedení města, Radě města i zastupitelům dostává do rukou nástroj, který umožní dlouhodobější plánování rozvojových aktivit a sestavování investičních výhledů na několik let dopředu.

Zásobník je členěn podle jednotlivých kategorií, ve kterých jsou uvedeny všechny akce, které by mohly být v budoucnu v Novém Městě nad Metují realizovány. Každý námět má své identifikační číslo a je zahrnut jako projekt do počítačového programu, který město k evidenci a řízení projektů využívá.

Zveřejnění zásobníku je další krokem v naplňování programu, ke kterému se současné vedení města zavázalo. Občané mají právo na maximum informací o svém městě, o probíhajících investičních akcích i o rozvojových plánech.

Zásobník najdete na www.novemestonm.cz v záložce rozvoj města a území.

Foto archiv Nového Města nad Metují

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře