Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Česká Skalice bude i letos pokračovat v humanitárních sbírkách pro broumovskou Diakonii

Česká Skalice bude i letos pokračovat v humanitárních sbírkách pro broumovskou Diakonii

Email Tisk PDF

diakonie

Město Česká Skalice bude pokračovat i v roce 2013 v již zavedeném systému sběru věcí pro Diakonii Broumov, která je používá pro humanitární účely. Další sběr se uskuteční ve středu 30. ledna v garáži ve dvoře pod novou radnicí v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Zpravidla vždy poslední středu v měsíci pod dohledem zaměstnance technických služeb Města Česká Skalice probíhá sběr věcí pro Diakonii Broumov. Následný den vždy zajistí Diakonie Broumov odvoz věcí.

Mezi věci určené pro humanitární sbírku patří veškeré dámské, pánské a dětské oblečení z bavlněného materiálu - i poškozená trička, košile, mikiny, tepláky a teplákové soupravy, halenky a kalhoty, dále lůžkoviny, ručníky, utěrky a látky, nepoškozené zimní oblečení bez fleků, děr a rozbitých zipů, nepoškozené kožené bundy, kabelky, peněženky, pásky, nepoškozené záclony všech rozměrů, larisy, vlněné deky, nepoškozené knihy, plyšové hračky a spací pytle. Pro humanitární účely jsou použitelné pouze nové boty a pouze péřové přikrývky a polštáře.

Mezi věci, které Diakonie opravdu brát nemůže, patří vše, co je špinavé, mokré nebo zatuchlé. Dále nejsou přijímány svetry, silonové a dederonové oblečení, saka, uniformy, vatové kabáty, balonové a šusťákové kabáty, molitanové věci a odřezky, péřové bundy, vatované přikrývky, stany, koberce, matrace, lyžařské potřeby, poškozené a obnošené boty, nebezpečný odpad (lednice, televizory, sporáky, počítače), veškerý nábytek (skříně, stoly, židle, postele, šicí stroje), jízdní kola a lustry.

Dále nemůže Diakonie brát elektrospotřebiče a domácí potřeby (skleničky talíře, hrnce), kufry, kočárky ani školní potřeby. Náklady na likvidaci těchto nepotřebných věcí výrazně snižují hodnotu humanitární sbírky.

"Mimo tyto sbírky je pro občany České Skalice zajištěn sběr použitého ošacení do kontejneru ve sběrném dvoře provozovaném technickými službami města. V Zelené ulici každou středu od 13 do 18 hodin a každou sobotu od 8 do 12 hodin, " upřesnil tajemník městského úřadu Jaroslav Hitschfel.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře