Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Email Tisk PDF
seznam článků
Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018
Strana 2
Všechny strany

Bilance2018Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti rakovině Náchod, zapsaný spolek, občanské sdružení onkologických pacientů a přátel, které již více než 20 let působí v oblasti protinádorové prevence. Prvořadým cílem náchodské LPR je především soustavná preventivní činnost, v níž se její členové zaměřují zejména na mladou generaci – středoškolskou mládež. Součástí přednášek je i nácvik samovyšetření pro prevenci rakoviny prsu na fantomových modelech.

Za svůj největší úspěch v roce 2018 považují členové náchodské pobočky LPR výborný výsledek Českého dne proti rakovině, veřejnosti známého pod názvem Květinový den. Díky spolupráci s 15 středními školami a se skauty v mnoha městech a obcích Náchodska, Broumovska, Policka, Trutnovska, Novoměstska a Jaroměřska bylo dne 16. května 2018 v našem regionu prodáno celkově 12 279 kytiček a na celorepublikový účet sbírky bylo posláno 278 174 Kč!

V celostátní statistice 58 organizací se umístila náchodská LPR na vynikajícím 5. místě v počtu prodaných kytiček a podle celkovém výtěžku Květinového dne na 6. místě! Je to úctyhodný výkon a čest pro celý region. Stojí za ním veliký kus práce členů Ligy proti rakovině Náchod a spolupracujících subjektů i tradičně vstřícné přijetí obyvatel. Zároveň je také důležité, že významná část výtěžku sbírky se vždy vrací zpět do regionu, především pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

Věříme, že i v dalších letech bude veřejnost příznivě nakloněna našim projektům. Již nyní probíhá intenzivní příprava na letošní ročník Květinového dne, který proběhne ve středu 15. května 2019. Zároveň bychom v našich řadách rádi uvítali nové zájemce o dobrovolnickou práci v naší organizaci, protože akcí a aktivit je opravdu dost! Pokud nám chcete v naší činnosti pomoci, ozvěte se prosím na kontaktní tel. 605 244 562. Naše občanské sdružení se na sklonku minulého roku přestěhovalo a nyní sídlí na adrese Pražská 1759 (areál Hamra).

MUDr. Vladimír Müller, Ing. Libuše Kučerová, Mgr. Renata Lelková

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře