Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Vždycky si říkám, vykašli se na to...

Vždycky si říkám, vykašli se na to...

Email Tisk PDF
seznam článků
Vždycky si říkám, vykašli se na to...
Strana 2
Všechny strany

pitas

Vždycky si říkám, vykašli se na to. Politika půjde kolem Tebe. Nemá cenu se přece kvůli ní rozčilovat. Jak říkala babička, "politika je špatná věc, ta když se nepovede, tak konopný provaz šimrá pod krkem. No a tak si dělám, co mne baví. Kydám králíkům a slepicím hnůj a stavím kachlová kamna sousedům.

Ale vždycky se objeví nějaký idiot, který mne zvedne ze židle. Teď naposledy jsou to idioti dva. Jeden je David Rath. V těchto dnech mu vyšel škvár, kde bulí nad podmínkami vazby. Dokud kradl a nikdo ho nechytil, tak ho prostředí ve vazebních věznicích vůbec nezajímalo. Kradl ani nedutal.

To mi připomnělo ty pitomce, co v osmdesátých letech kradli v masokombinátu v České Skalici. Ti také kradli ani nedutali. Maso schovávali pod hromady kostí, které odvážela nákladní auta, a v lese se náklad vyklopil. Nebo přehazovali metráky masa přes plot apod. Ale jednoho dne klec spadla a bylo velice zajímavé vidět ve vazbě chlapy od rodin, jak brečí a dokonce se i věší. Já jsem jim říkal, co jste čekali, kradli jste, tak tady máte přes držku. Oni kradli, ani nedrželi poledne, a teď z toho byli vedle. Já jsem nekradl, ale močil jsem proti větru. Na zatčení jsem byl každodenně připravený. Neustále jsem u sebe měl kartáč na vlasy, kartáček na zuby a trestní kodexy. A hlavně jsem se na zatčení připravoval psychicky. Rozhodně mě nezaskočilo, že jsme byli čtyři na osmi metrech čtverečných. Prostě jsem se k tomu postavil jako chlap. Nechápu, co dneska Rathovi vadí na vazbě? Vazba má svůj účel a nikde není ideální. On seděl v parlamentu dost dlouho na to, aby ohledně podmínek ve vazbě vyvolal alespoň diskuzi. Ale jemu v té době byli podmínky ve vazbě lhostejné. On měl jiné koníčky. Třeba ve vínu. Pan Rath byl ale přespříliš zahleděn do toho, že všichni jsou zkorumpovaní, jen on je ten čistý. Kradl, ani poledne nedržel, a klec konečně spadla. A najednou mu vše vadí. Já osobně si myslím, že Macek, i když to je taky blb, mu měl dát daleko větší facku.

A druhý exot je Vladimír Dlouhý. Jak on vysvětluje svůj vstup do fašistické organizace KSČ a financování ODA. Do KSČ vstoupil ve svých čtyřiadvaceti letech. Protože mu to řekl táta a chtěl něco dokázat. A proto se naučil polykat pochybnosti. Mně bylo také čtyřiadvacet let, kdy jsem byl poprvé zavřený, právě proto, že jsem nechtěl žádné pochybnosti polykat. Možná jsem také měl ideály a chtěl něco dokázat. Ale rozhodně ne za každou cenu a ne s každým. Ten, kdo vstoupil do KSČ po válce, byl naivní. Ten, kdo do KSČ vstoupil v padesátých letech, kdy se popravovali političtí odpůrci, byl slepý kariérista a ten, kdo do této zločinecké organizace vstoupil po roku 1968, tak to byl vlastizrádce. A to jsou jak Vladimír Dlouhý, tak Jan Fišer, kandidáti na prezidenta České republiky.

(Stanislav Pitaš je signatář Charty 77 od roku 1980. V současné době je provozovatel penzionu a hospody a provozovatel kulturních a společenských akcí v Šonově u Broumova - pozn. redakce)

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře