Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Petici za referendum chybí už jen 150 podpisů

Petici za referendum chybí už jen 150 podpisů

Email Tisk PDF

imagegenPetici za vyhlášení místního referenda k výstavbě náchodského obchodního centra podepsalo do konce července už 1 500 lidí. Celkem jich je potřeba 1 650. Zbývající podpisy by měly být na Městský úřad předány nejpozději v dopoledních hodinách v pondělí 11. sprna.

"V tuto chvíli máme k dispozici petiční archy s více než patnácti sty podpisy. Po kontrole, kterou jsme provedli, je však zřejmé, že kolem dvou set podpisů bude neplatných – buď je podepsali lidé, kteří nemají trvalé bydliště v Náchodě nebo se jedná o občany mladší osmnácti let. Potřebujeme tak do konce tohoto týdne dosbírat ještě kolem 350 platných podpisů," uvedl jeden z členů petičního výboru, učitel náchodského gymnázia a bývalý zastupitel Jan Ježek.

Během posledního červencového týdne se zřejmě i díky letákové a plakátové kampani vzedmula velká vlna zájemců a během několika dnů se povedlo shromáždit kolem šesti set podpisů.

"V minulých dnech jsme přímo oslovili více než stovku podporovatelů. Pokud by se každému z nich povedlo získat tři až čtyři podpisy, což je zcela reálné, budeme mít podpisů dostatečný počet. Věřím, že se nám to do konce týdne podaří," nešetří optimismem další z organizátorů, zastupitel Michal Kudrnáč.

Pokud se potřebný počet platných podpisů povede shromáždit, chtějí organizátoři petice svolat na druhé zářijové pondělí mimořádné zasedání náchodského zastupitelstva. Na něm by pak mělo být vyhlášeno místní referendum, které se bude konat v termínu komunálních voleb. "Petici už podepsalo tolik lidí, že i kvůli nim musíme udělat vše pro to, aby referendum skutečně proběhlo. Cítíme to jako obrovský závazek. Nejvzdálenější podpis k nám putoval přes půl zeměkoule. Jeden petiční arch s jedním podpisem občana s trvalým bydlištěm v Náchodě dorazil totiž až z Kanady," uzavřel Kudrnáč.

Foto Vojtěch Bílek, zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře