Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Městský úřad Nové Město nad Metují zveřejnil výroční zprávu za rok 2015

Městský úřad Nové Město nad Metují zveřejnil výroční zprávu za rok 2015

Email Tisk PDF

znaknovacParafrází názvu filmu Woodyho Allena "Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Městském úřadu (ale báli jste se zeptat)" je možné uvést nejnovější dokument vydávaný Městským úřadem v Novém Městě nad Metují (MěÚ). V pořadí druhá Zpráva o činnosti Městského úřadu za rok 2015 opět po roce přináší kompletní souhrn všeho, čím se zabývají nejen městští úředníci, ale i pracovníci Technických služeb, Městské policie nebo Správy lesů.

Důležitou informací je nejen výčet jednotlivých činností, ale i maximum číselných údajů o jednotlivých úředních úkonech. Aby občané měli lepší možnost zhodnocení, jsou ve zprávě uvedeny nejen údaje za rok 2015, ale pro porovnání i data za rok 2014.

"Kromě přehledné organizační struktury úřadu a na ní navazujícího systému řízení nalezne občan ve Zprávě podrobné informace o činnosti odborů a oddělení MěÚ v roce 2015. U každého odboru i oddělení je přehledně zpracován výčet jejich činností podle jednotlivých oblastí a daných kompetencí. Tento výčet je pak často doplněn i o odkazy na právní normy, kterými se pracovníci musí řídit. To se týká především oblasti přeneseného výkonu státní správy, kterou MěÚ vykonává. Na tyto informace navazuje výčet prováděných úkonů v jednotlivých agendách v průběhu roku a srovnání s roky předcházejícími," uvedl tajemník Městského úřadu Petr Tyč a dodává: "U odborů či oddělení, jejichž činnost je přímo navázána na městský rozpočet, je uveden přehled o jejich hospodaření s těmito financemi. Například s jakým objemem financí hospodařily, jak jich bylo využito a s jakým výsledkem. Věřím, že tato Zpráva dodá všem zájemcům dostatek informací o tom, čím se náš úřad v roce 2015 zabýval a jaké aktivity vyvíjel."

Zpráva o činnosti Městského úřadu Nové Město nad Metují za rok 2015 je od 7. dubna zveřejněna i na webových stránkách města v sekci Dokumenty města a MěÚ/Výroční zprávy MěÚ.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře