Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Měníme srdce města, i vy jste zváni!

Měníme srdce města, i vy jste zváni!

Email Tisk PDF
seznam článků
Měníme srdce města, i vy jste zváni!
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

img 2876Chodíte rádi na procházky do kulturního koutku? Navštěvujete folklorní festival? Chodí vaše děti do červenokostelecké školy? Líbí se vám "mezi školami"? Máte nápad, co byste chtěli vylepšit? Jste ve čtvrtek 31. března od 16:30 hodin zváni do malého sálu Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

Srdečně zveme spoluobčany k neformálnímu setkání Co s prostorem mezi školami? zaměřenému na rozvoj centra Červeného Kostelce. Přijďte se i vy podělit se svými nápady, náměty a postřehy k místu, které se týká nás všech.

Rada města připravuje architektonickou soutěž o návrh na řešení prostoru mezi školami. Toto místo je po většinu roku zaplněno dětmi základní školy, ale je oblíbené místními i návštěvníky pro procházky nejen se zmrzlinou. Je také místem dění mnoha kulturních akcí vrcholících folklorním festivalem. Ne nadarmo tomuto prostoru říkáme kulturní koutek. Asi uznáte, že lokalita je pro Červený Kostelec významná, a proto si zaslouží výjimečný přístup.

Architektonická soutěž umožňuje více architektům přijít s návrhem řešení jednoho území. Město získá za jedny peníze více nápadů a přístupů využití známého území, které by se při prostém zadání jednomu řešiteli neobjevily. Porota složená z řad architektů, urbanistů a zástupců města následně vybere nejvhodnější projekt, který bude realizován. Pro dobrý výsledek je třeba připravit kvalitní zadání, kde město jasně určí své představy a priority.

Rádi bychom, aby zadání soutěže bylo nyní podloženo také vnímáním veřejnosti, tedy vás. Rádi bychom slyšeli, co máte na místě rádi a jak si představujete jeho budoucnost. K zajištění nezávislosti a přínosu setkání pro účely tvorby zadání soutěže byla ke spolupráci přizvána paní RNDr. Blažena Hušková, zkušená moderátorka veřejných setkání s občany.

Doufáme, že využijete této jedinečné příležitosti. Těšíme se na setkání s vámi! Máte-li nějaké dokumenty a materiály, které týkají historie prostoru mezi školami, rádi bychom vás požádali, abyste je přinesli s sebou.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře