Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Koho si přejí občané Náchodska ve funkci prezidenta republiky

Koho si přejí občané Náchodska ve funkci prezidenta republiky

Email Tisk PDF

vlajkaprez

Voliči České republiky 25. a 26. ledna ve 2. kole voleb rozhodnou, zda se prezidentem stane Karel Schwarzenberg nebo Miloš Zeman. Na otázku "Koho byste raději viděli na Hradě ve funkci prezidenta a proč?" odpovídají lidé z Náchodska.

Jan Birke, starosta Náchoda

Osobně nejsem překvapen postupem právě těchto dvou kandidátů - pánů Zemana a Schwanzenberga - do druhého kola prezidentské volby. Čím jsem však velmi mile překvapen, je zájem občanů a vysoká volební účast. To je pro mě jasným signálem, že lidé na politický život naší země nerezignovali. Druhé kolo je pro mě už dnes zárukou, že zvítězila demokracie. Rozhodně k volbám znovu půjdu i v druhém kole, stejně jako všichni aktivní a odpovědní občané ČR.

Jako člen ČSSD, jsem přivítal "nadstranické" doporučení ohledně podpory Miloše Zemana v 2. kole volby. Určitě nechci nikomu doporučovat koho volit, důležité je především k volbám jít i příští týden. Pro mě jako pro starostu města je však velmi těžké dát svůj hlas druhému muži současné vlády, která svými rozhodnutími činnost nám starostům zrovna neusnadňuje.

Drahomíra Benešová, místostarostka Náchoda

Budu volit pana Karla Schwarzenberga, protože je to člověk v zahraničí známý a respektovaný. To byl, myslím, i důvod, proč si ho prezident Václav Havel zvolil do svého "týmu". A tudíž jako známá a respektovaná osobnost bude moci naplnit jednu z nejdůležitějších rolí, která se očekává od hlavy státu, tj. být prezidentem, který prostřednictvím uznání sobě samému přinese respekt a uznání své zemi. Je to člověk vzdělaný, s nadhledem, zastává morální a etické hodnoty, které je třeba neustále pěstovat a ochraňovat.

Aleš Cabicar, radní Náchoda

Naše země potřebuje za prezidenta někoho, kdo vyniká pevnými morálními postoji, měl možnost načerpat mnoho životních zkušeností, má pozitivní jméno v zahraničí, a který bude garantem občanských svobod. Rovněž za podstatné bych viděl jistou návaznost na vyšší princip mravní, který reprezentoval zesnulý pan president Václav Havel. Tudíž má volba je jasná, za našeho budoucího presidenta bych rád Karla Schwarzenberga.

Jan Ježek, profesor gymnázia

Raději bych tam viděl Karla Schwarzenberga, protože to je slušný člověk.

Jan Holý, MěÚ Česká Skalice

Lidsky bližší je mi Karel Schwarzenberg, na druhou stranu Miloš Zeman nabízí protipól k současným reformám, které se mi nelíbí. Ještě nejsem pevně rozhodnutý, koho podpořím ve druhém kole.

Koho si přejí na Hradě lidé z Broumovska najdete na serveru Naše Broumovsko. Zítra budeme v představování názorů občanů Náchodska pokračovat.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře