Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Do roku 2013 s odvahou a energií. Novoroční přání starosty Náchoda Jana Birke

Do roku 2013 s odvahou a energií. Novoroční přání starosty Náchoda Jana Birke

Email Tisk PDF

birke

Vážení a milí spoluobčané, když jsem si připravoval poznámky k tomuto oslovení, napadlo mě s úsměvem, že bych si mohl vypůjčit oslovení z antiky, kdy se říkalo: Přátelé, rodáci, Římané. Velmi by se to hodilo k tomu, co pociťuji, totiž  k vědomí sounáležitosti s naším městem - Náchodem.

Ať už jsme si dali jakékoli novoroční předsevzetí, vždycky v něm bude hrát roli i bezprostřední okolí, ve kterém žijeme. Nechci vás v první dny nového roku zavalit výčtem toho, co se náchodské samosprávě podařilo v uplynulých měsících a co chystáme pro tento rok. Ponechme si ještě na pár dní to, co v každém z nás slavnostními tóny rezonovalo v posledních dnech roku. Držme součty, procenta, bilance, harmonogramy a rozpočty ještě pár okamžiků na uzdě a podívejme se na těch příštích dvanáct měsíců tak, jako by to byla nová šance pro naše soukromé i profesní životy, jako by to byla čistá louka, na které jsou zatím jen ledabyle složené naše vize a představy. Berme rok 2013 jako novou výzvu a naději. A především si nenechme tuto naději kazit žádnými katastrofickými scénáři.

Současný svět je prosycen a prostoupen tolika negativními informacemi, že se člověku až zatočí hlava, pokud je chce správně pochopit a zpracovat. Díky technologiím už nemluví lidé s lidmi, ale média s tiskovými agenturami. Věřím, že alespoň u nás, v relativně malém Náchodě, máme velkou naději, že jsme schopni propojit místní samosprávu s vámi občany přímou linkou. Princip otevřené radnice a maximální vstřícnosti samosprávy vůči občanům budeme v rámci náchodské Čtyřkoalice uplatňovat i v tomto roce. Zastupitelská demokracie, podle jejíž obecných principů funguje i náchodská samospráva, není o panování, ale o opravování chyb, které tato demokracie posbírá v běžném životě. Smyslem práce této samosprávy je zejména zvelebovat náš společný domov - Náchod. Rozhodnutí, která jsou v tomto ohledu činěna, jsou vždy výsledkem dojednaného  kompromisu mezi vašimi zástupci zvolenými v komunálních volbách.

Vážení spoluobčané, chci vám jako starosta města popřát do roku 2013 hodně pevného zdraví, osobního štěstí a spokojenosti pro Vás a Vaše blízké. Všechno, co tento rok přinese městu Náchodu, budeme řešit rychle, efektivně a ve prospěch všech občanů. Dovolme si ten luxus v dnešním globálním světě, že budeme pociťovat vzájemnou a osobní sounáležitost k městu, které je naším domovem. A tak, když jsme na tuto minutu vypnuli mobilní telefony, přestřihli datové sítě internetu, škarohlídy a klevetníky nechali u pranýře na náměstí a katastrofické předpovědi vyvezli do sběrného dvora technických služeb... Alespoň na pár okamžiků pojďme společně prožít vědomí, že my, občané Náchoda v roce 2013, jsme součástí historické štafety, kterou přebíráme od našich předků a jednou předáme našim dětem.

Milí přátelé, rodáci, Náchoďané. Pojďme se do toho roku 2013 pustit! S odvahou, energií a důvěrou, že se na sebe můžeme spolehnout. 

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře